Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Problemen tijdens eten van pup en volwassen hond

Forum waar men kan praten over het gedrag en de opvoeding van puppies en volwassen honden (of de eigenaar).

Moderator: moderatorteam

irisjulia

Problemen tijdens eten van pup en volwassen hond

Ongelezen bericht door irisjulia »

Hoi!
Dit is mijn eerste vraag hier. Fijn forum wel.
Het gaat over onze 5 maanden oude pup Cu (ras onbekend, soort schaapsherder van de straat uit roemenie) en onze 3 jaar oude kruising tussen een Komondor en New foundlander, Shiva. Ze leven buiten op ons erf, maar spenderen bijna de hele dag met ons samen. Het zijn onze eerste honden en we hebben helemaal geen ervaring met het opvoeden van honden. Gelukkig zijn ze over het algemeen erg lief en braaf en houden van knuffelen.
Sinds zo'n anderhalve week vormt er zich een soort strijd tijdens het eten. Het ging altijd goed, we gaven ze naast elkaar eten, maar nu begint Shiva een soort dominant gedrag te vertonen door eerst een paar happen van haar eigen eten te nemen en vervolgens met een noodvaart naar het eten van Cu te gaan, die dan gewoon wegloopt. Dan eet ze eerst dat eten op en daarna haar eigen. Cu is ook niet op haar gemak met eten als Shiva in de buurt is, soms weigert ze gewoon te eten als ze haar kan zien.
Ik voer ze nu een eind uit elkaar en blijf er nu bij, en jaag Shiva weg als ze aankomt. Daar raakt Cu dan echter ook weer van in de war en stopt dus soms met eten.
We denken dat Shiva een aantal keren nogal fel is geweest over bijvoorbeeld een gevonden bot uit het bos naar Cu toe waar wij niet bij zijn geweest, waardoor Cu steeds onderdaniger is geworden.
Wat zou hier de beste aanpak zijn? Iemand tips en ervaringen?


Groetjes Iris
Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: Problemen tijdens eten van pup en volwassen hond

Ongelezen bericht door Maeve »

Ja, gewoon apart voeren.
Ik heb er hier ook één die gewoon zo onderdanig en zachtaardig is dat ze haar eten nog zou afstaan aan een hamster. Zij eet met de huidige roedel wel, maar die weten ook dat ze van haar eten af moeten blijven. Maar ik heb haar ook een tijdje apart gevoerd omdat haar moeder haar eten wilde hebben en ze dat ook toe liet.
Gebruikersavatar
Fotogravinnetje
Technisch beheer
Berichten: 15814
Lid geworden op: 30 dec 2014 16:43
Mijn ras(sen): Markiesjes: Elco (maart 2014) en zijn zoon Gait (oktober 2016). (Gait = Gerrit in dialect)
Aantal honden: 2
Locatie: Krimpen aan den IJssel
Contacteer:

Re: Problemen tijdens eten van pup en volwassen hond

Ongelezen bericht door Fotogravinnetje »

Echt apart van elkaar gaan voeren, zodat Cu niet gestoord kan worden door Shiva en Shiva geen mogelijkheid heeft om richting Cu te gaan tijdens het eten. Ik had al veel eerder strak ingegrepen: als er één nog aan het eten is, laat je die met rust. Zo heb ik dat tot nog toe altijd gedaan als we een logé hadden en toen Gait erbij kwam. Je moet problemen voor zijn, niet pas ingrijpen als het een probleem is geworden. Niet het makkelijkste om te doen als je weinig ervaring hebt, maar probeer te signaleren waar kleine dingetjes toe kunnen leiden en grijp in voordat het richting problemen gaat
Gebruikersavatar
Gimmick
Zeer actief
Berichten: 4691
Lid geworden op: 06 aug 2014 01:51
Aantal honden: 3
Locatie: Drenthe

Re: Problemen tijdens eten van pup en volwassen hond

Ongelezen bericht door Gimmick »

Hier 3 honden die alle drie apart eten krijgen.
1 in de keuken en de andere in hun eigen bench.
Geen gedoe met heen en weer lopen ieders hun eigen portie en dan weer weg
Have a heart that never hardens, a temper that never tires and a touch that never hurts.
Plaats reactie

Terug naar “Gedrag en opvoeding”