Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

hulphond ingeslapen

Hier is ruimte voor uitgebreide gedachtenwisseling over stellingen en dilemma's over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Kipper
Zeer actief
Berichten: 575
Lid geworden op: 31 mei 2012 10:13
Mijn ras(sen): dwerg-pincher, australian cattle-dog, border collie x australian cattle-dog en een mechelse herder
Aantal honden: 4

hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Kipper »

Lees op facebook over een hulphond die werd ingeslapen nadat hij een kind had gebeten, zo triest en onbegrijpelijk!

http://www.marajuyo.nl/
Gebruikersavatar
wolvster
Zeer actief
Berichten: 5683
Lid geworden op: 25 sep 2014 21:07
Mijn ras(sen): Friese StabijXFox Terrier, Airedale Terrier
Aantal honden: 1
Contacteer:

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door wolvster »

Kipper schreef:Lees op facebook over een hulphond die werd ingeslapen nadat hij een kind had gebeten, zo triest en onbegrijpelijk!

http://www.marajuyo.nl/
Wat mij betreft was die hond niet (meer) geschikt als hulphond.
Zelfs nu ik alleen die kant van het verhaal lees.
10 minuten nadat een (ander?) kind vervelend naar de hond doet nog aanvallen? Dat kan toch niet!
Als het hulpbehoevende kindje of zijn broertjes en zusjes vriendjes en vriendinnetjes over de vloer krijgen moet dat nog wel veilig kunnen!


Inslapen was wellicht een te heftige ingreep, maar herplaatsen naar een plek zonder kinderen lijkt me het minste wat ze konden doen.
~Suzanne~
Zeer actief
Berichten: 14006
Lid geworden op: 02 jul 2007 21:46

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door ~Suzanne~ »

Cleva schreef:
Kipper schreef:Lees op facebook over een hulphond die werd ingeslapen nadat hij een kind had gebeten, zo triest en onbegrijpelijk!

http://www.marajuyo.nl/

Dat is alleen maar een foto van een baas en een hond. Wat is het verhaal?
Klik even op de "bannertext" ;-) Ik moest ook zoeken maar dan komt het verhaal.

Suzanne
Gebruikersavatar
Habibi
Zeer actief
Berichten: 6969
Lid geworden op: 27 jun 2011 12:55
Mijn ras(sen): Sheltie
Perseus (Percy)
Aantal honden: 1
Locatie: Utrechtse Heuvelrug

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Habibi »

Als je op de foto klikt, volgt een heel verhaal.

Wat emotioneel geschreven, moeilijk kort samen te vatten.

Maar: hulphond van jongen met veel handicaps. Op straat wordt jongen geplaagd door jong meisje (3 of 4) dreigt oa zuurstofslangetje los te koppelen.
Gooit zand in ogen hond en nog zo wat.
Moeder van gehandicapt jongetje stuurt meisje weg.

Even later, minuut of 10 komen ze hetzelfde meisje tegen. (met diens moeder?)
Wat daar precies gebeurt is niet duidelijk.

Hond, die aan de lijn zit, springt meisje omver en bijt in bil. Hond wordt uiteraard weggetrokken, krijgt op zijn falie en blijft op commando liggen.

Meisje wordt gecontroleerd lijkt ter plaatse wel een rode plek, maar niet door.


Hond plus gehandicapt kind naar huis. Daarna gaat de moeder van het gehandicapte kind langs bij gebeten meisje.

Daar wordt het wat vaag. Iig aangifte, ziekenhuis ivm beet?? Maar geen duidelijkheid. Moeder gehandicapt jongetje krijgt geen inzage in dossier ivm ernst oid.

Dezelfde middag heeft politie contact met twee dierenartsen voor overleg. Euthanasie hond wordt besloten.

En direct! daarna ten uitvoer gebracht.
Afbeelding
bouvierpoedel
Zeer actief
Berichten: 51968
Lid geworden op: 08 dec 2009 06:32
Mijn ras(sen): Bouviers en grote poedels.

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door bouvierpoedel »

wolvster schreef:
Kipper schreef:Lees op facebook over een hulphond die werd ingeslapen nadat hij een kind had gebeten, zo triest en onbegrijpelijk!

http://www.marajuyo.nl/
Wat mij betreft was die hond niet (meer) geschikt als hulphond.
Zelfs nu ik alleen die kant van het verhaal lees.
10 minuten nadat een (ander?) kind vervelend naar de hond doet nog aanvallen? Dat kan toch niet!
Als het hulpbehoevende kindje of zijn broertjes en zusjes vriendjes en vriendinnetjes over de vloer krijgen moet dat nog wel veilig kunnen!


Inslapen was wellicht een te heftige ingreep, maar herplaatsen naar een plek zonder kinderen lijkt me het minste wat ze konden doen.
Je kunt ook zeggen dat de hond nog tolerant is geweest en niet de eerste keer gegrepen heeft.
Het was ook niet wachten maar gewoon reageren op een actie.
Voor een belg vind ik dat al heel wat.
Nouja in ieder geval kun je dat beschermen niet hebben van een hulphond.
Wat je zegt ben je zelfffff :lekkerpuh:
Sandra&co

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Sandra&co »

Raar verhaal vol tegenstrijdigheden en dingen waarvan ik denk "huh?". De waarheid zal wel ergens in het midden liggen weer. Hier de tekst (ik kreeg koppijn van de achtergrond in combinatie met de hysterische tekstkleur):
In memoriam

" KYO "

Fury Marajuyo

(H'Ouragan des Pistes Noires x Xolid Xory Marajuyo)
* 29-05-2014 † 16-05-2017

Afbeelding

Hallo Marijke en Willem,

Sorry dat ik jullie nu pas een bericht stuur.. Ik heb de laatste 2 dagen alleen maar kunnen huilen.. Niet alleen ik maar iedereen.. En iedereen heeft zich ontzettend ingezet.. Bulters en Mekke.. gedragstherapeuten.. iedereen..

Dinsdag 16 mei

Lekker stuk gelopen, daarna huis gepoetst, Hessel naar school (Kyo gaat niet meer naar school). Toen Hessel thuiskwam weer lekker naar buiten.

We hadden net een stuk gelopen, en Kyo had lekker met een hond gespeeld. Toen we terug liepen liep Kyo rustig naast ons. Toen we de straat inliepen, kwamen er een aantal buurkinderen aan. Ze speelde tikkertje en rende om ons heen. Kyo liep op het gemakje naast ons en schonk er geen aandacht aan. OP een gegeven moment stonden we bij het speeltuintje bij jari en Zharada. Hessel zijn stoel zo neergezet dat aan de ene kant Kyo stond met daarnaast een hek, en aan de andere kant waren de kinderen aan het spelen.

Er kwam een meisje naar Hessel. Ze trok aan Hessel zijn zuurstof slangetje en vroeg "ziek?" Hessel vond dit heel erg vervelend. Tegelijkertijd ik hier wat van zeg komt ze met een plof tegen Hessel zijn stoel (Kyo had zijn hoofd op Hessel zijn benen. Het meisje (3) kijkt naar Kyo, staart en zegt.. woef woef, en vlak daarna gooit ze zand of iets in zijn ogen. Ik duw het meisje weg

Kyo bleef met zijn hoofd op Hessel zijn benen liggen en keek met zijn ogen naar mij. Ik geef een knik naar Kyo van het is goed. EN we lopen langzaam richting huis.

Nog steeds kinderen aan de ene kant en Kyo aan de andere kant.

Haar moeder komt naar ons toelopen, en begint een praatje.

Moeder en haar kinderen staan links van Hessel, ik achter Hessel en Kyo rechts van Hessel.

Het kindje doet een klein stapje vanaf schuin voor (van Hessel gezien) richting de achterkant van Hessel.

Ze stond nog aan de zijkant van Hessel.

Kyo draait zich snel om, rent achter mij langs en springt op het kindje. Kindje valt op de grond en Kyo bijt in haar in haar bil. Kyo zat aan de riem, dus ik trek hem gelijk terug en geef hem gelijk een enorme schop.

Pak hem over zijn snuit, en roep pisnijdig AF!!!! Kyo gaat op de grond liggen en blijft keurig netjes liggen.

Ik heb gelijk mijn excuses aangeboden aan de moeder en het kindje, het gebeurde in een flits van een seconde. Op de billen was inderdaad een rode plek te zien.

Hessel en Kyo thuisgebracht, Joke was er die wilde wel even oppassen en daarna ben ik bij de ouders langsgeweest. Zelf waren ze er niet, ze waren gaan sporten. Wel was hun oma thuis. Afijn het werd een heel ander verhaal. Kyo zou het kindje 2x aangevallen hebben, kindje deed niets, en werd vanuit het niets aangevallen. Dat Kyo mij ook nog wou aanvallen.. dat hij later bij het terug lopen nog een keer het kindje aan wilde vallen.. Dat hij een gevaar voor de maatschappij was... Dit heb ik ontkend.. Helaas heeft niemand het gezien, behalve degene die toch al een bloedhekel aan Kyo (trouwens aan alle dieren hier in de buurt) had en al tig x een aangifte tegen hem hebben gedaan..

Over het feit dat hij niet op het speelpleintje mag, en toen we met Megin een keer aan het trainen waren. Megin heeft hier toen een brief aan de politie over geschreven.

De ouders van het kindje hadden er melding van gemaakt, ook in het ziekenhuis hadden ze de wonden laten zien, vertelde de oma

(wat ik zelf gezien heb, was er niet doorgebeten maar zag je wel tandafdrukken staan)

Natuurlijk hoort hij dat niet te doen.. Dit heb ik ook aan de oma verteld.. En tig x mijn excuses aangeboden..

En inderdaad ik ben het ermee eens een hond hoort niet te bijten.. En ik vind het ook echt rot..

Vervolgens krijg ik de politie aan de telefoon met een heel bizar verhaal. Ik vertelde wat ik gezien heb, maar het verhaal wat hij deed overkomen klopte absoluut niet. Wel klopte het dat Kyo gebeten heeft... Wat ik echt ongelofelijk vind.. omdat hij nog nooit agressie of iets heeft laten zien.. en het totaal niet klopt met zijn normale gedrag???

Het feit dat Kyo een hulphond was maakte voor hem de zaak moeilijk, anders had hij hem gelijk meegenomen. Intussen heb ik gelijk contact gezocht met bulters en mekke. En zijn er hele gesprekken over en weer geweest .. Helaas is er besloten door 2 dierenartsen, meerdere gedragstherapeuten dat Kyo moest worden ingeslapen.. Wat helaas gelijk na dat gesprek ook gebeurd is.

Het feit dat er er tussen het pesten en de beet minstens 10 minuten tussen zat, vonden ze dit gedrag niet trainbaar, en daardoor onbetrouwbaar en dus een gevaar voor de maatschappij was.

Iedereen is er kapot van...

Ik ben er nog steeds van overtuigd dat Kyo de beste hulphond was die je je maar kon wensen..

Ik heb ook gelijk naar iedereen deze brief gestuurd



Geachte mevrouw, mijnheer,

Natuurlijk ben ik het er mee eens dat de hond (Kyo) fout zat.

Het feit is wel dat het meisje aan Hessel zijn zuurstof zat, duwde aan zijn stoel, Hessel zijn hond zat uit te dagen met “woef woef” en tegelijk zand in zijn ogen gooide. Uiteraard heb ik daar wat van gezegd, en gewaarschuwd dat ze de hond op deze manier boos kon maken.

Zowel Jari als Zharada kunnen dat bevestigen.

Maar het verbaasd me dat kinderen van 2 en 3, die nog zoveel sturing nodig hebben, alleen buiten spelen? Naar mijn mening is dit niet alleen een probleem van nu, maar speelt het al veel langer. En is dat niet alleen een probleem van hier maar ook een maatschappelijk probleem.

In de tijd dat Ruud van Oost hier werkzaam was zijn er vele gesprekken geweest tussen diverse buurtbewoners over het gedrag van kinderen. Dit is al jaren aan de gang.

Ook is de hond van pup af aan al niet met respect behandeld. Zelfs het trainen op het pleintje, ivm Hessel zijn elektrische rolstoel kon niet eens doorgang vinden omdat er of een bal tegen hem aangeschoten werd, nageblaft enz enz… Gelijk werd er melding van gemaakt bij de politie. Ook Megin van BultersMekke heeft als reactie op die melding hier een brief over geschreven. Wel is hier door BultersMekke extra trainingen voor gegeven. Hierdoor was het gedrag van Kyo op (onvoorspelbaar) gedrag van kinderen, geen probleem meer. Kyo stond goed onder appel. FunCare4Kids dagen voor brusjes, ziekenhuis, speeltuin, geitenboerderij, festivals enz enz.... was geen probleem meer.

Ik verwijt de politie wel, dat jullie nooit maar dan ook nooit naar ons verhaal hebben willen luisteren.

Nogmaals praat ik het gedrag van de hond niet goed.



Wat ik wel hoop is dat Kyo niet voor niets gestorven is, dat er op scholen (zeker school de Bron en Dolfijn met een diversiteit aan culturen) informatie gegeven wordt m.b.t. hoe om te gaan met honden, en zeker hulphonden. (eigenlijk met alles en iedereen)

Heeft de politie toch wel een stuk laten liggen.



Niet dat Hessel daar iets aan heeft… Hij is zijn hond kwijt….. zijn alles…

Ik geloof werkelijk niet dat jullie daar als politie ook maar enig besef van hebben…Er ligt een dossier over Kyo dat grotendeels door een onhebbelijke buurman en buurvrouw is opgebouwd, mensen met een afkeer van honden. Dit is niet representief voor de hond die Kyo was;

De hond die waarschuwde als de zuurstof losschoot

Waarschuwde mij als ik te diep lag te slapen en het alarm van de beademingsmachine niet hoorde.

Hielp met aan en uitkleden

Ik hield Hessel voorzichtig vast, en Kyo trok de kleding zachtjes onder hem vandaan, en gooide het in de wasmand

Pakte spullen voor mij als ik dat vroeg, luiers, doeken, handdoek, kleren enz

Gooide dingen weg

Kyo zorgde ervoor dat Hessel zich een volwaardig lid van de maatschappij voelde

Hessel haalde met zijn hond altijd de post

Deed deuren voor hem open en dicht

Hessel is gek op koken, dat deden we vaak samen. Hessel maakte met Kyo de laatjes, kastjes, koelkast open en dicht

Hessel kon met Kyo boodschappen doen

Hij pakte dingen uit de schappen, deed het in het mandje, legde het op de band, bracht de portemonnee naar de kassière, deed de boodschappen weer in de tas. Thuis haalde hij ze uit de tas, en bracht ze naar mij.. Zo ruimde Hessel, Kyo en ik samen de boodschappen op.

Kyo heeft Hessel zoveel levensvreugde gegeven

Ook een speeltuin was voor Hessel leuk.. Kyo sprong door schommels, rende door tunnels, sprong over glijbanen heen, bij het woord om rende hij om iets heen, bij op, sprong hij ergens boven op enz enz..

Hessel en Kyo waren een kei in het samen verstoppertje doen

Dingen zoeken

En ook bij het naar bed gaan

Bracht Kyo de medicatie en ruimde deze ook weer op

Gaf Kyo aan als Hessel een blaas of oorontsteking had

Hielp Kyo Hessel tijdens onderzoeken in het ziekenhuis, stelde hem gerust.. Bovendien met hond beland je niet op de IC

Troostte Hessel als hij verdrietig was

Kyo gaf aan als Hessel moe was. Hessel ging van zichzelf door tot hij niet meer kon.. en dus ook stopte met ademen.. Kyo liet zien als het niet meer lukte, zodat ik tijd had om even een plaats te zoeken waar Hessel kon liggen, of om even zijn bed op te zetten.

En Kyo gaf mij de mogelijkheid om even naar de wc te gaan, even de was op te ruimen boven.

Hessel was heel bang om alleen te blijven. Dit omdat als hij moet hoesten dit niet zelf kan ivm zijn dwarslaesie. En bij spugen kan hij niet zelf zijn hoofd genoeg draaien.



En niet alleen Hessel .. ook voor ons was hij ook een super hond.. Zo een hond krijgt hij nooit meer terug.



En nogmaals ik praat hetgeen wat Kyo deed niet goed..

Ik zou het waarderen als u contact op zou nemen met bv FunCare4Kids (Carla 06-51178473), of winkel Xenos, of de Dirk waar Hessel bekend is met zijn hond. Ze zullen allemaal zeggen dat hij zijn werk meer dan super deed.



Nogmaals ik hoop dat Kyo niet voor niets dood is gegaan.. en dat u wat met deze informatie doet.

Na overleg met de dierenarts en BultersMekke is vanmiddag besloten Kyo in te laten slapen. Dit is een rationele beslissing op basis van wat hij heeft laten zien. Het heeft iedereen ontzettend verbaasd, dat hij is uitgevallen. Het staat zo haaks op de goede lieve hond die hij ook is. Oorzaak en gevolg zijn hierin moeilijk te herleiden maar dat bovenstaande heeft meegespeeld dat sluit ik zeker niet uit.



Met vriendelijke groeten,

Suzanne Groen, en Hessel Schouten



Ja, het is zo onwerkelijk.... Ik snap er nog steeds niets van.. Kan er echt met mijn verstand niet bij..

Ik ben nu bezig om de aangifte van de moeder op te vragen. Als ook het medisch verslag.. Helaas beroept iedereen zich op de wet van de privacy

Waar ik nu op hoop is via via toch deze papieren in te zien. Het betreft immers wel een hondenleven wat ermee gemoeid is.

Het is te triest voor woorden...



Kyo was absoluut niet vals.. Het was een schat een immense lieverd, die niet liep, maar danste.. Behendigheid te gek vond, evenals dingen in de winkel in een mandje doen en betalen.. altijd met een kwispelstaart...

Die als je iets liet vallen.. het direct voor je opraapte... Als we wat verloren waren onderweg, het met zijn neus weer kon terug vinden..

Als Hessel alleen was, op zijn stoel ging zitten, en zijn hoofd op Hessel zijn borst legde...



En nu... een keihard verdriet.. een leegte die niet te beschrijven is... Ik kan er met mijn verstand niet bij..

Het huis is leeg... Hessel zijn blik is leeg...

Iedereen is alleen maar aan het huilen...

Overstelpt worden met berichtjes .. ook berichtjes waar je niets mee kan.. Dit had je nooit goed moeten vinden.. ze hadden mij moeten bellen zodat ik kon vertellen wat hij allemaal deed... enz...



Al even niet geslapen, en vannacht laat Hessel enorm boos, later heel hard huilen, en Jari helemaal overstuur.. Toen toch in slaap gevallen schijnbaar .. nu werd ik niet wakker gemaakt ivm een piepende zuurstofconcentrator ... Ook geen idee hoelang die stond te piepen.. Kyo had me als het te lang ging duren voordat ik reageerde allang wakker gemaakt hebben.



Vandaag naar het AMC in Amsterdam.. Normaal kon ik op Kyo vertrouwen tot waar Hessel zijn energie rijkte... Nu ging het weer ineens mis.. zelfs de arts moest accuut een bed gaan halen.. zuurstofdaling.. hoge hartslag...

Het is zo onwerkelijk... iedereen moet ook echt weer omslaan.. functioneren op een ander level...

Het is zo gek... kloterig.... leeg.... verdrietig.... geen grapjes.... geen verstoppertje..... Hessel die er niets van begrijpt.. of Kyo echt nooit meer terug komt... Waarom hij die prik moest.. Hessel zag het infuus kraantje in zijn been. Wat in de prik... Tja hoe leg je dat uit???

Kyo zonnetje geworden... En Hessel is veranderd van een relaxt jongetje.. naar een jongen vol met spasmes... Waar ik met doorbewegen op het moment niet eens doorheen kom...

Een aantal bekende maar een app gestuurd...... Iedereen valt het ook gelijk op..

Over opvallen gesproken.. In het AMC viel het me op dat iedereen gelijk naar de slangetjes keek.. voorheen was het Kyo waar iedereen gelijk een opmerking over maakte...

En zo gek... Automatisch leg je de handdoeken neer op de manier dat Kyo ze kon pakken, zo ook met de luiers, kleding, de doeken, alles..

Je glas iets verder op tafel..



Kyo is er...

Was er...

Maar in ons hart zal hij er altijd nog zijn....



Het moet even bezinken.. Hoewel hoe kan dit ooit bezinken....

Als ik even kan praten zonder huilen.. zal ik je bellen...

Ook nu stromen de tranen weer over mijn wangen...



Ik vind het echt zo KUT



Ik heb werkelijk nog nooit een hond gehad waar ik zo fijn mee kon samenwerken.. Het oogcontact.. Zijn vrolijkheid.. Het contact met Hessel.. Hij/ ik hoefde maar naar iets te kijken.. en hij wist wat je bedoelde..

Tijdje terug bleef Kyo aan Hessel zijn mond ruiken.. Ik vond dat vreemd.. normaal betekende dat longontsteking.. maar daar zag ik geen symptomen van... Wel was Hessel wat moeier als normaal, iets hogere hartslag... Bleek dat de zuurstofconcentrator stuk was..



Het is zo onwerkelijk....

En zo gek... Automatisch leg je de handdoeken neer op de manier dat Kyo ze kon pakken, zo ook met de luiers, kleding, de doeken, alles..

Je glas iets verder op tafel..

Het is zo leeg in mij....

Het is zo ongelofelijk...niet te bevatten....



Hele dikke knuffels Suus
Herplaatsen was vast nog prima mogelijk geweest.
Gebruikersavatar
Anne&Taar
Zeer actief
Berichten: 3481
Lid geworden op: 19 jun 2009 11:08
Mijn ras(sen): Golden, Schapedoes

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Anne&Taar »

Wat een raar verhaal. Op basis van enkel een tandafdruk zou de hond zijn ingeslapen? Vreemde raskeuze voor zo'n taak overigens, hoe kan je van een herder nou verwachten dat hij volledig dociel reageert.
Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Maeve »

Ik snap hier niks van. Er liepen al meerdere aangiftes want diegene had een hekel aan dieren? Je hebt doorgaans wel meer nodig om aangifte te doen lijkt me. En de hond meteen ingeslapen, niet eens quarantaine zoals we hier op het forum nog hebben meegemaakt?

Nouja, het is triest voor alle partijen natuurlijk. Al blijf ik er ook bij dat maar een heel, heel klein deel van de honden geschikt zijn als hulphond. En een Belgische Herder is dan niet het eerste dat in me opkomt.
Brindlecardi
Zeer actief
Berichten: 21044
Lid geworden op: 25 jan 2006 22:09
Mijn ras(sen): Welsh Corgi Cardigan

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Brindlecardi »

Sneu, wie heeft die hond daar geplaatst vraag ik me af? Lijkt me toch heel duidelijk dat de hond daar niet op z'n plek zat.
Sowieso zou ik niet zo snel een Belgische herder als hulphond aanraden...
Gebruikersavatar
-tycho
Zeer actief
Berichten: 326
Lid geworden op: 16 jan 2017 12:31
Aantal honden: 1

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door -tycho »

Haar moeder komt naar ons toelopen, en begint een praatje.
Moeder en haar kinderen staan links van Hessel, ik achter Hessel en Kyo rechts van Hessel.
Het kindje doet een klein stapje vanaf schuin voor (van Hessel gezien) richting de achterkant van Hessel.
Ze stond nog aan de zijkant van Hessel.

Kyo draait zich snel om, rent achter mij langs en springt op het kindje. Kindje valt op de grond en Kyo bijt in haar in haar bil. Kyo zat aan de riem, dus ik trek hem gelijk terug en geef hem gelijk een enorme schop.

Pak hem over zijn snuit, en roep pisnijdig AF!!!! Kyo gaat op de grond liggen en blijft keurig netjes liggen.



Na overleg met de dierenarts en BultersMekke is vanmiddag besloten Kyo in te laten slapen. Dit is een rationele beslissing op basis van wat hij heeft laten zien. Het heeft iedereen ontzettend verbaasd, dat hij is uitgevallen. Het staat zo haaks op de goede lieve hond die hij ook is. Oorzaak en gevolg zijn hierin moeilijk te herleiden maar dat bovenstaande heeft meegespeeld dat sluit ik zeker niet uit.
Begrijp ik dat ze de hond niet uit de situatie haalt. Hem schopt en zelf in laat slapen. En nu vindt dat jonge kinderen niet alleen buiten horen? En dat het haar is aangedaan?
Laatst gewijzigd door -tycho op 22 mei 2017 21:42, 1 keer totaal gewijzigd.
Sandra&co

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Sandra&co »

Ja. Misschien bedoelt ze het niet zo, maar er komt niet echt naar voren dat ze bedenkt dat ze misschien zelf enige schuld heeft aan het incident. Het is vooral vingertjes wijzen naar anderen.
Sandra&co

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Sandra&co »

Over een dode hond. En gehandicapt kind of niet, je kunt als volwassene ook even de gemoederen laten bedaren voor je een heel emotioneel verhaal op internet zet met wijzende vingertjes waar je later misschien spijt van krijgt.

Oh wacht. Daar draait het hele internet eigenlijk op...
Gebruikersavatar
fes/lou
Zeer actief
Berichten: 9311
Lid geworden op: 23 apr 2002 00:27
Locatie: rotterdam
Contacteer:

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door fes/lou »

Al die puntjes irriteren me mateloos...
Ik denk toch niet dat het normaal gedrag is dat een hond, 10 min nadat hij gepest is, ineens een kind grijpt....
"All animals are equal, but some are more equal than others." George Orwell
Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Maeve »

Cleva schreef:
Sandra&co schreef:Ja. Misschien bedoelt ze het niet zo, maar er komt niet echt naar voren dat ze bedenkt dat ze misschien zelf enige schuld heeft aan het incident. Het is vooral vingertjes wijzen naar anderen.

Ik kan me best voorstellen dat ze met een ontzettend gehandicapte zoon en een hulphond even geen geduld heeft met kutkinderen die zand gooien en boe roepen.

Het "slachtoffer" had een rode bil. Nou. Jemig.

De hele notie dat er schuld geduid moet worden als een hond een mens "bijt" en een rode plek achterlaat.
Ik ben in mijn jeugd een aantal keren door honden gebeten en door paarden getrapt. Bokkende geiten. Van je skatebord pleuren met je neus in de brandnetels. Dat hoorde er gewoon bij.
Het kwam niet alleen niet in de krant, ik voelde me niet eens bewogen om het er überhaupt verder over te hebben.

Een rode bil. Wat mij betreft een blauwe bil. Waar hebben we het in godsnaam over.
Eens. Ik zei het een tijd geleden ook al ergens. Elke hondenbeet is tegenwoordig nieuwswaardig, waarom?
Maar dat is in dit geval wel één kant van het verhaal. De andere kant is dat er een ziekenhuisbezoek is geweest, dat gebeurde vast niet voor een rode bil. Dus waar de waarheid in dit geval ligt?
Gebruikersavatar
crutz
Zeer actief
Berichten: 35424
Lid geworden op: 22 apr 2002 00:24
Mijn ras(sen): Mechelse Herders (FCI)
Aantal honden: 7
Locatie: Zegveld
Contacteer:

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door crutz »

Brindlecardi schreef:Sneu, wie heeft die hond daar geplaatst vraag ik me af? Lijkt me toch heel duidelijk dat de hond daar niet op z'n plek zat.
Sowieso zou ik niet zo snel een Belgische herder als hulphond aanraden...
Het gezin zelf denk ik. En daarna 20.000€ aan de organisatie die hem trainde betaald net als iemand hier vt forum die via die organisatie een hulphond van haar herder pup wil maken en geld inzamelt daarvoor
Gebruikersavatar
DeDiana
Zeer actief
Berichten: 19319
Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
Aantal honden: 4
Locatie: Spanje

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door DeDiana »

Maeve schreef:
Cleva schreef:
Sandra&co schreef:Ja. Misschien bedoelt ze het niet zo, maar er komt niet echt naar voren dat ze bedenkt dat ze misschien zelf enige schuld heeft aan het incident. Het is vooral vingertjes wijzen naar anderen.

Ik kan me best voorstellen dat ze met een ontzettend gehandicapte zoon en een hulphond even geen geduld heeft met kutkinderen die zand gooien en boe roepen.

Het "slachtoffer" had een rode bil. Nou. Jemig.

De hele notie dat er schuld geduid moet worden als een hond een mens "bijt" en een rode plek achterlaat.
Ik ben in mijn jeugd een aantal keren door honden gebeten en door paarden getrapt. Bokkende geiten. Van je skatebord pleuren met je neus in de brandnetels. Dat hoorde er gewoon bij.
Het kwam niet alleen niet in de krant, ik voelde me niet eens bewogen om het er überhaupt verder over te hebben.

Een rode bil. Wat mij betreft een blauwe bil. Waar hebben we het in godsnaam over.
Eens. Ik zei het een tijd geleden ook al ergens. Elke hondenbeet is tegenwoordig nieuwswaardig, waarom?
Maar dat is in dit geval wel één kant van het verhaal. De andere kant is dat er een ziekenhuisbezoek is geweest, dat gebeurde vast niet voor een rode bil. Dus waar de waarheid in dit geval ligt?
Precies. Als het verhaal klopt en er was alleen maar een rode bil, begrijp ik helemaal niet waarom de hond direct, zonder gedragstest o.i.d. is ingeslapen. Dat noem ik niet eens bijten en hoe ongewenst ook, de hond heeft dan toch gewoon zijn bijtrem gebruikt en niet voor serieuze verwondingen gezorgd.
Er zal dan wel een andere kant aan het verhaal zitten die deze gang van zaken wel rechtvaardigt. Aangezien er blijkbaar al een dossier was over deze hond en er een ziekenhuisbezoek plaats heeft gevonden, zal er toch wel meer aan de hand zijn geweest.
Sandra&co

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Sandra&co »

Daarom. Een 'gewone' hulphond die een incident veroorzaakt wordt afgekeurd en herplaatst in huiselijke situatie.
Die wordt niet voor een rode bil afgespoten. Daarom vind ik het een raar verhaal.
Gebruikersavatar
crutz
Zeer actief
Berichten: 35424
Lid geworden op: 22 apr 2002 00:24
Mijn ras(sen): Mechelse Herders (FCI)
Aantal honden: 7
Locatie: Zegveld
Contacteer:

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door crutz »

Sandra&co schreef:Daarom. Een 'gewone' hulphond die een incident veroorzaakt wordt afgekeurd en herplaatst in huiselijke situatie.
Die wordt niet voor een rode bil afgespoten. Daarom vind ik het een raar verhaal.
Of zoals velen hier in andere topics reageren dat ze liever inslapen dan inbeslagname, testen en maatregelen de beslissing in eigen hand gehouden en daarom direct in laten slapen, maar dat nu qua schuld bij de grote boze buitenwereld leggen ipv zeggen dat je zelf die keuze hebt gemaakt.
Pino01
Zeer actief
Berichten: 2240
Lid geworden op: 17 nov 2013 14:47
Mijn ras(sen): Golden retriever
Aantal honden: 1

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Pino01 »

Ik vind het een raar verhaal. Mevrouw geeft aan dat de hond waarschuwd als de zuurstofslang niet goed aangesloten is. Maar het kind gaat zonder hond naar school WAAROM?

Helaas is er besloten door 2 dierenartsen, meerdere gedragstherapeuten dat Kyo moest worden ingeslapen. Als ik dit lees moet er al meer aan de hand zijn.
Brindlecardi
Zeer actief
Berichten: 21044
Lid geworden op: 25 jan 2006 22:09
Mijn ras(sen): Welsh Corgi Cardigan

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Brindlecardi »

Zoals ik het lees hebben ze er zelf in overleg met DA voor gekozen om de hond in te slapen.
Gebruikersavatar
Eilfy
Zeer actief
Berichten: 4464
Lid geworden op: 15 sep 2012 11:31
Mijn ras(sen): .
Pia: kruising
Alfy: kruising
Kenji: Border Collie
Djalu: Border Collie
Aantal honden: 5
Contacteer:

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Eilfy »

Grappig trouwens dat mensen "een ziekenhuisbezoek" meteen aangrijpen dat er zeker weten meer aan de hand geweest moet zijn. Met inmiddels redelijke ervaring op de SEH in meerdere disciplines ben ik erachter dat de SEH en het ziekenhuis helemaal niet zo heroïsch zijn als dat men meestal doet voorkomen... In een groot deel van de gevallen is er niks aan de hand, komen mensen "ter geruststelling" en gaan ze gewoon weer naar huis. Dus aannemen dat omdat het kind naar het ziekenhuis is geweest er meer was dan alleen een rode bil en wat tandafdrukken vind ik iets te voorbarig (echt het is niet te geloven waarvoor mensen direct naar de SEH rennen).

Triest dat dit gebeurd is, vooral voor Hessel die er helemaal niks aan kan doen maar nu wel zijn hulphond kwijt is. Een hond die misschien volgens de deskundigen op basis van ras helemaal niet geschikt zou moeten zijn maar voor Hessel wel een maatje was. Wat mij betreft is hij het slachtoffer van deze hele situatie.

Ook nu, net als bij de situatie van Shadow proef ik wel weer een enorme willekeur: waarom loopt de hond die een oudere vrouw uit het niets bijt met fikse verwondingen nog gewoon rond (of werd deze in ieder geval niet direct in beslag genomen) en wordt deze hond bijna direct ingeslapen? Ik snap er echt helemaal niks meer van...
In loving memory: Lara (20/02/1996 - 29/03/2009) ~~ Oryn (09/01/2013 - 02/02/2014)
Makso's Stars op Facebook
Joey.K
Zeer actief
Berichten: 1774
Lid geworden op: 07 mei 2011 07:49
Aantal honden: 0

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Joey.K »

Pino01 schreef:Ik vind het een raar verhaal. Mevrouw geeft aan dat de hond waarschuwd als de zuurstofslang niet goed aangesloten is. Maar het kind gaat zonder hond naar school WAAROM?
Wellicht allergische of angstige kinderen op school? Kunnen meerdere/andere redenen zijn natuurlijk he
Manuma
Zeer actief
Berichten: 7569
Lid geworden op: 13 dec 2015 21:10

Re: hulphond ingeslapen

Ongelezen bericht door Manuma »

Ik snap eigenlijk ook niet dat je gaat staan kletsen met iemand die al een aantal keer aangifte van jouw hond heeft gedaan.
Plaats reactie

Terug naar “Discussieforum”