Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Onzekere mensen

Forum waar men kan praten over het gedrag en de opvoeding van puppies en volwassen honden (of de eigenaar).

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Onzekere mensen

Ongelezen bericht door Caro. »

Reageren jullie hond(en) ook zo sterk op onzekere mensen?

Kaya is erg enthousiast tegenover mensen in eigen huis, buiten negeert ze de meeste mensen, behalve als ze ze kent.

Maar is er buiten iemand onzeker tegen haar, volwassene of kind, dan reageert ze daar erg heftig op: ze gaat ongeveer 1 meter voor die persoon staan en begint enorm fel te blaffen.

De onzekerheid van die persoon alarmeert Kaya in de zin van ''er klopt iets niet, er is iets aan de hand''. Tenminste, dat idee heb ik.
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Gebruikersavatar
Desi
Actief
Berichten: 146
Lid geworden op: 10 mar 2004 11:44
Locatie: Valkenswaard

Ongelezen bericht door Desi »

We hadden vroeger een buurvrouw die bang was voor alle dieren. Onze hond ging altijd bij haar liggen, al zat het huis vol mensen. Het leek wel of ze haar gerust wilde stellen.

Tommy reageert op alle gemoedstoestanden, als iemand verdrietig is gaat hij troosten, als iemand boos is vlucht hij weg. Volgens mij hebben die beesten daar een zintuig voor.
Groetjes Desiree, Tommy en Cindy
Afbeelding
Terra

Ongelezen bericht door Terra »

Terra reageert daar niet zo heftig op, maar de hond van mijn schoonouders wel. Da´s een uit de kluiten gewassen bernersenner. Als mijn zus daar binnen komt (hartstikke bang voor honden) dan gaat hij voor haar staan blaffen en blijft hij voor haar lopen... :mrgreen: Vind ik altijd wel grappig :p: En bij een gehandicapte oom reageerde hij ook ongeveer zo. Als die hem probeerde te aaien, dan ´hapte´ hij naar de hand, maar altijd mis zeg maar. Hij vond het gewoon raar en eng denk ik.
Nieve
Zeer actief
Berichten: 705
Lid geworden op: 19 aug 2003 14:49

Ongelezen bericht door Nieve »

Nieve reageerd sowieso wisselend op mensen. Buiten is ze over het algemeen heel vrij en vindt ze bijna iedereen aardig. Ze blaft niet snel tegen mensen, maar als mensen onzeker of anders reageren dan blijft ze die mensen volgen met haar ogen tot ze uit zicht zijn.

Binnen daarentegen is ze heel terughoudend naar vreemden. Ze kiest dan personen uit die ze aardig vindt en zal daar naar toe gaan. De rest (vooral mannen) negeert ze. Als mensen een poging doen om toenadering tot haar te zoeken en ze wil dit niet gaat ze heeeeeel diep grommen of blaffen. En als ze iemand echt niet mag, gaat ze bij voorbaat al grommen en blaffen. Maar ik heb niet echt het idee dat het komt omdat iemand onzeker is, maar meer doordat een persoonlijkheid haar aanspreekt of niet.
Afbeelding
When I’m good, I’m very very good
And when I’m evil, man am I evil !!!
Yndra
Actief
Berichten: 274
Lid geworden op: 18 dec 2003 16:18

Ongelezen bericht door Yndra »

Mijn manchester terrier is ook gevoelig wat communicatie betreft met mensen, als jij relaxt bent zal ze normaal reageren, daarentegen als jij dat niet bent dan laat ze je dat voelen, door te gaan grommen of blaffen. Honden zijn zo gevoelig en kunnen via hun reuk zoveel waarnemen dat wij niet weten. Dus ook de geur van bange mensen.
AfbeeldingAfbeelding
Gebruikersavatar
Dingo
Zeer actief
Berichten: 3385
Lid geworden op: 31 mei 2003 18:30
Mijn ras(sen): Mechelse herder

Ongelezen bericht door Dingo »

Dingo negeert de meeste onzekere mensen, in een normale situatie....
AfbeeldingAfbeelding
Who finds a faithful friend, finds a treasure.
jidde

Ongelezen bericht door jidde »

Nanni heeft dat volgens mij ook! Bij bepaalde mensen snuffelt ze opeens aan de hand 8O Of ze nou bang zijn of juist niet, ik weet het niet 8O

Het is zooo bizar, want bijna altijd loopt ze straal voorbij iemand. Maar bij sommige duikt ze opeens naar de hand en duwt er opdringerig aan.

Ben er nog niet achter waarom ze het doet....
droopy
Actief
Berichten: 205
Lid geworden op: 07 mar 2003 09:09
Locatie: regio leiden

Ongelezen bericht door droopy »

pebbles doet precies hetzelfde. Gaat op een afstandje staan gromt en blaft tegen de persoon.
Afbeelding

EEN DAG NIET GELACHEN IS EEN DAG NIET GELEEFD
laeken
Zeer actief
Berichten: 32016
Lid geworden op: 26 sep 2002 19:45
Aantal honden: 0

Ongelezen bericht door laeken »

Wuilus kijkt altijd of ze onraad vermoed. Is iemand onzeker dan is er meestal niks aan de hand tot ze echt raar gaan doen als iets roepen of bizar bewegen.
Mensen die schreeuwen en juist erg zelfverzekerd zijn heeft ze veel meer moeite mee.

Trouwens dat wat Nanni doet doet Wuilus ook, iedereen straal voorbij lopen en dan eens in de zoveel tijd ineens aan een hand ruiken en ertegen duwen :? Die mensen schrikken zich dood en ze doet verder niks raars en loopt ook gewoon door daarna.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Roelfien
Zeer actief
Berichten: 12368
Lid geworden op: 23 apr 2002 00:17
Aantal honden: 0

Ongelezen bericht door Roelfien »

Ja, Toby is heel gevoelig voor mensen die een bepaalde terughoudendheid hebben of die wat schichtig overkomen. Dan raakt hij ook nerveus en gaat hij flink tegen ze tekeer. Wordt wel steeds minder omdat wij het totaal negeren, 's avonds als het donker is reageert hij nog steeds fel op dat soort mensen. Terwijl als ik iemand tegenkom en die loopt normaal door, keurt hem geen blik waardig, dan reageert Toby ook niet. En mensen die heel erg zelfverzekerd overkomen, die houdt Toby ook nauwlettend in de gaten, maar dan houdt hij wel zijn mond.

Beertje had vroeger de gewoonte om langs mensen te lopen en als ze dan een beetje schichtig reageerden draaide hij zich om en duwde hij zijn neus in hun knieholte. Vonden ze niet leuk :roll:
Maar verder reageert hij er niet op. Meestal negeert hij mensen die te opdringerig zijn of te luidruchtig. En als ze dan aandacht van hem willen, komt ie al helemaal niet meer: kijkt echt door ze heen of ze van glas zijn. :mrgreen:
Bevriend met rooie kaai Herman en dametje Ici.
In memoriam Yentie en Toby
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Ongelezen bericht door Caro. »

Het is trouwens niet zo dat Kaya op elk onzeker mens reageert hoor; alleen op de mensen/kinderen die haar dus ''aanspreken'' en daar eigenlijk nerveus en onzeker over zijn.

Laatst een buurmeisje: eigenlijk is dat kind bang voor honden, maar ze kent Kaya, dus roept ze dapper om Kaya...... Wat doet Kaya? die loopt erheen, stopt een meter ervoor en gaat fel staan blaffen. Kind schrikt zich kapot :?

Als angstige mensen haar negeren, doet ze niks, maar wil een angstig kindje haar bv aanhalen, dan vindt ze dat dus helemaal niks.

Een enkele keer wordt weleens gevraagd door een moeder of het kind Kaya mag aanhalen, als het kindje enigszins angstig voor honden is, maar dat kan ik dus niet doen met Kaya. Ik vind dat best weleens vervelend, want 100% vertrouwen kan ik haar niet op zo'n moment.

Zit het kindje vol pret en loopt vol overgave op Kaya af, dan is er totaal niets aan de hand.
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Janet
Zeer actief
Berichten: 453
Lid geworden op: 06 okt 2002 03:07

Ongelezen bericht door Janet »

Dan laat je Kaya toch niet aanhalen? Daar lijkt me niets mis mee. Beter dat het kind niet mag aaien, dan dat het kind de stuipen op het lijf wordt gejaagd.
Afbeelding
Nai nauvalyë moica alasailarin...
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Ongelezen bericht door Caro. »

Janet schreef:Dan laat je Kaya toch niet aanhalen? Daar lijkt me niets mis mee. Beter dat het kind niet mag aaien, dan dat het kind de stuipen op het lijf wordt gejaagd.
Uiteraard doe ik dat ook zo! ;)

Maar ik was dus ook benieuwd of andere honden dit ook hebben; die reactie op onzekere mensen.
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Gebruikersavatar
Rossi
Zeer actief
Berichten: 2505
Lid geworden op: 18 jan 2004 18:32
Locatie: Friesland

Ongelezen bericht door Rossi »

Kinderen die bang zijn negeert Rossi volledig.
Mijn schoonma is niet bepaald gecharmeerd van alle dieren. En Rossi wil altijd naar haar toe.... :roll: :p:
Groeten van Angel en Rossi.

Afbeelding
jidde

Ongelezen bericht door jidde »

MARC_S schreef: Trouwens dat wat Nanni doet doet Wuilus ook, iedereen straal voorbij lopen en dan eens in de zoveel tijd ineens aan een hand ruiken en ertegen duwen :? Die mensen schrikken zich dood en ze doet verder niks raars en loopt ook gewoon door daarna.
En weet je ook al waarom ze het doet?? Ik ben er op gaan letten, maar ben er niet wijzer van geworden! De ene persoon reageert erop door haar te aaien, weer een ander doet een stap opzij 8O
Misschien hebben die mensen een hond, maar dat ga ik niet aan iedereen vragen :mrgreen:
Gebruikersavatar
M@ri@nne
Zeer actief
Berichten: 7219
Lid geworden op: 23 apr 2002 05:48
Locatie: Nijmegen

Ongelezen bericht door M@ri@nne »

jidde schreef:
MARC_S schreef: Trouwens dat wat Nanni doet doet Wuilus ook, iedereen straal voorbij lopen en dan eens in de zoveel tijd ineens aan een hand ruiken en ertegen duwen :? Die mensen schrikken zich dood en ze doet verder niks raars en loopt ook gewoon door daarna.
En weet je ook al waarom ze het doet?? Ik ben er op gaan letten, maar ben er niet wijzer van geworden! De ene persoon reageert erop door haar te aaien, weer een ander doet een stap opzij 8O
Misschien hebben die mensen een hond, maar dat ga ik niet aan iedereen vragen :mrgreen:
Nou hier doen ze dat dus soms ook. En neem van mij aan dat die mensen niet per definitie een hond hebben. Laika deed dit een keer op de markt en die vrouw begon dus echt hysterisch volkomen in paniek de boel bij elkaar te gillen over enge vieze rothonden etc.
Laatst gewijzigd door M@ri@nne op 10 mei 2004 20:07, 1 keer totaal gewijzigd.
Groetjes, Marianne.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Ongelezen bericht door Caro. »

Rossi schreef:Kinderen die bang zijn negeert Rossi volledig.
Mijn schoonma is niet bepaald gecharmeerd van alle dieren. En Rossi wil altijd naar haar toe.... :roll: :p:
Ja, hahahahaha, dat ken ik ook wel: een vriendin van mij heeft ronduit een hekel aan honden en Kaya moet haar altijd hebben :mrgreen:
Maar dat is dus geen onzekerheid vanuit mijn vriendin, het is geen angst, ze moet ze gewoon niet.
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Gebruikersavatar
Rossi
Zeer actief
Berichten: 2505
Lid geworden op: 18 jan 2004 18:32
Locatie: Friesland

Ongelezen bericht door Rossi »

Stang schreef:
Rossi schreef:Kinderen die bang zijn negeert Rossi volledig.
Mijn schoonma is niet bepaald gecharmeerd van alle dieren. En Rossi wil altijd naar haar toe.... :roll: :p:
Ja, hahahahaha, dat ken ik ook wel: een vriendin van mij heeft ronduit een hekel aan honden en Kaya moet haar altijd hebben :mrgreen:
Maar dat is dus geen onzekerheid vanuit mijn vriendin, het is geen angst, ze moet ze gewoon niet.
Bij mijn schoonma is het wel angst, en bah....al dat haar. :twisted: 8O ;)
Groeten van Angel en Rossi.

Afbeelding
jidde

Ongelezen bericht door jidde »

M@ri@nne schreef:
jidde schreef:
MARC_S schreef: Trouwens dat wat Nanni doet doet Wuilus ook, iedereen straal voorbij lopen en dan eens in de zoveel tijd ineens aan een hand ruiken en ertegen duwen :? Die mensen schrikken zich dood en ze doet verder niks raars en loopt ook gewoon door daarna.
En weet je ook al waarom ze het doet?? Ik ben er op gaan letten, maar ben er niet wijzer van geworden! De ene persoon reageert erop door haar te aaien, weer een ander doet een stap opzij 8O
Misschien hebben die mensen een hond, maar dat ga ik niet aan iedereen vragen :mrgreen:
Nou hier doen ze dat dus soms ook. En neem van mij aan dat die mensen niet per definitie een hond hebben. Laika deed dit een keer op de markt en die vrouw begon dus echt hysterisch volkomen in paniek de boel bij elkaar te gillen over enge vieze rothonden etc.
Tja dat denk ik dus ook! Want sommige reageren heel bang, maar andere juist niet 8O ik kan er geen speld aan vastknopen en het is soms erg lastig!
qyan

Ongelezen bericht door qyan »

Qyan reageerd heel sterk op onzekere en bange mensen.
Aan de lijn geen probleem, maar af en toe is er weleens een man/ vrouw verdwaald in het losloopgebied waar we komen die bang is voor honden en daar stiert ie dan op af.
Hij negeerd, los en aan de lijn, als we aan het wandelen zijn alle mensen (of er moeten van die personen lopen die zijn anadacht gaan lopen trekken, dmv van fluiten, etc, etc), maar behalve dus als ze denken van oeh, eng een dober of een enge grote zwarte hond :roll: (je raakt toch weleens aan de praat met die mensen) of gewoon bang voor honden in het algemeen.
En qyan weet ze er uitstekend uit te pikken en springt dan het liefst tegen ze aan.
Blaffen en grommen doet ie dan niet, maar het springen vindt ik al hoogst irritant en erg vervelend voor de persoon.
Dus extra alert wandelen als Qyan losloopt, want je schrikt je de neten als er zo'n zwart kalf aan komt rennen.
Om ff in mensen termen uit te leggen: het lijkt erop of hij het dus prima aanvoelt en er een waar spel van maakt en het erom doet als mensen bang zijn :?
Gebruikersavatar
Bakkie
Actief
Berichten: 190
Lid geworden op: 21 apr 2004 07:30
Locatie: Zevenbergen
Contacteer:

Ongelezen bericht door Bakkie »

Hoewel Caesar zelf al bang is voor vreemden reageert hij wel op mensen die bang zijn. Bij mensen die niet bang zijn zal hij terughoudend opgesteld zijn en pas na veel overwegingen zich laten aaien of er op af gaan. Maar bij angstige mensen wordt hij overmoedig. Hij zal bij angstige mensen altijd proberen tegen ze op te springen en doet heel druk naar hen toe. :(
<center>Ik zit hier voor het vensterglas...
En zit met te vervelen...
Ik wou dat ik twee hondjes was...
Dan ging ik samen spelen

<a href="http://imagecash.servepics.com/view.php?file=4081&owner=incognito" target="_blank"><img src="http://imagecash.servepics.com/preview/4081.jpg" border="0"></a>
Plaats reactie

Terug naar “Gedrag en opvoeding”