Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

gemauw over raseigenschappen

Hier is ruimte voor uitgebreide gedachtenwisseling over stellingen en dilemma's over honden.

Moderator: moderatorteam

chrico
Zeer actief
Berichten: 22604
Lid geworden op: 22 apr 2002 06:08
Locatie: IJmuiden

Ongelezen bericht door chrico »

Mijn honden hebben bananen in hun oren, dat stond echt niet in de rasbeschrijving hoor :smile: :smile:

Nee maar je heb wel gelijk. Niet bij iedereen gelukkig maar ik moet er wel om lachen en zeg ook vaak heeft u de rasbeschrijving wel eens gelezen, daar stond het in :mrgreen:
Onderschrift verwijderd door moderator ivm foutmelding afbeelding
Dyna, Lulu, Kito, Nikan
Gebruikersavatar
Eline*
Zeer actief
Berichten: 13429
Lid geworden op: 25 apr 2002 11:08
Mijn ras(sen): Spaanse pepers!
Aantal honden: 2
Locatie: Middennederland
Contacteer:

Ongelezen bericht door Eline* »

Het is ook mijn ergernis nummer 1..maar ik erger me mogelijk nog meer aan mensen die met hun pup van 7 maand denken de uitzondering in huis te hebben want hij doet geen enkele andere reu iets en is o zo vriendelijk en niet waaks. :roll: Ondertussen zie je mister Dominant haantje spelen en kan jij je bedenken dat als die hond volwassen wordt de problemen wel degelijk kunnen ontstaan. "Nee hoor, want hij is goed gesocialiseerd".
Ik ken iemand die een boerboel had van een maand of 7 en hij liet die hond als een labje overal hollen..ik heb hem zelfs nog eens van de straat gepikt waar hij verdwaalt rondliep. Zo'n leuke lieve hond dus hij wilde er nog éen bij. :eek: En die hond was nog niet eens uit de luiers.
Vreselijk, kan me er ook erg over opwinden, want dat zijn dus de mensen die zorgen voor de brokken. :boos:
Groet Eline,
Juno en Kiki
Nelson hoort ook bij ons, al is hij er niet meer...
Afbeelding
Stichting Dierenhulp Cadiz
Boek Spaanse honden in Nederland;handleiding bij adoptie
Gebruikersavatar
Hutsje
Zeer actief
Berichten: 28016
Lid geworden op: 23 apr 2002 04:17
Mijn ras(sen): moddercockers
Aantal honden: 2
Locatie: black lake city met peer, nootje en pinot

Ongelezen bericht door Hutsje »

Helemaal mee eens, en zeker ook met Eline. Vlak ook de fokkers niet uit, die geven dit soort info ook te vaak niet.
Hier ook weer een leuk voorbeeld: http://www.hondenforum.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=119235 Alsof de BM een leuke gezellige knuffelbeer is die je fijn los kunt gooien in een groep met vreemde honden op een drukke zondagmiddag in het park :19: .

edit: Dat zijn ze dus niet in het algemeen maar IK klaag daar niet over Nanna :wink:
Afbeelding
chrico
Zeer actief
Berichten: 22604
Lid geworden op: 22 apr 2002 06:08
Locatie: IJmuiden

Ongelezen bericht door chrico »

Nee klopt, soms heb ik het idee dat het fokkers er alleen maar om gaat om honden aan de man te brengen en wat er dan mee gebeurd zal ze een worst zijn.
Leuk voorbeeldje, een CC, jong en lomp beestje met het een en ander aan minder leuk aangeleerd gedrag. Baasje is momenteel aan het trainen om dat weer op de rail te krijgen en de hond is jong genoeg om het ook op te pikken. Baasje zat echt met de handen in het haar. Wat zei de fokker, als ze er nou nog 1 bijneemt, een teefje, dan kunnen ze samen hun energie kwijt en lekker spelen :N: :N:
Het baasje heeft al moeite met 1 in het gareel houden laat staan 2.
Onderschrift verwijderd door moderator ivm foutmelding afbeelding
Dyna, Lulu, Kito, Nikan
Gebruikersavatar
Hutsje
Zeer actief
Berichten: 28016
Lid geworden op: 23 apr 2002 04:17
Mijn ras(sen): moddercockers
Aantal honden: 2
Locatie: black lake city met peer, nootje en pinot

Ongelezen bericht door Hutsje »

Nanna schreef:Mijn boosheid hierover komt meer uit de hoek van de herplaatshonden.
Donau, die inmiddels al dood schijnt te zijn....tenminste, dat begrijp ik eruit.
Donau is inderdaad dood ja. Heel erg triest.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Mir@n
Zeer actief
Berichten: 1843
Lid geworden op: 20 jun 2005 01:16
Mijn ras(sen): Podenco, Galgo.
Locatie: Oosterhout, Westmaas
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mir@n »

Tja.... rasbeschrijving....

Ach in zn algemeenheid kun je het zien als handvat, maar meer ook niet. 't wordt tijd dat ze mensen een cursusje hondengedrag gaan verplichten ofzo.
Al die dwazen die met hun "hij doet nix hoor" hond in het bos lopen op zondagmiddag....

Ik weet gelukkig dat die van mij de groentenboer hebben leeggekocht en daar houd ik dan ook ernstig rekening mee. Soms, heel soms, ben ik te laat en krijgen ze de kans om als roedel op een andere hond af te stieren. Iets wat ik dus absoluut niet leuk vind.
Mir, Gaia & Bella
Afbeelding

"Leven is veranderen. Veranderen is loslaten. Loslaten is vrij zijn."
....De doorsnee hond is een fijner mens, dan de doorsnee mens.
Gebruikersavatar
Zoek stok!
Zeer actief
Berichten: 24599
Lid geworden op: 20 mar 2005 18:28
Mijn ras(sen): Kooikerhondje en Australian Shepherd
Aantal honden: 2

Ongelezen bericht door Zoek stok! »

Euh ja, daar erger ik me ook heel erg aan. De verbazing en verwondering over rasgebonden eigenschappen.

En de overtuiging dat hun hond die raseigenschappen niet krijgt...halloooooo je hond is een half jaar oud!

Overigens vind ik dat rasbeschrijvingen vaak ook niet erg duidelijk zijn hoor. Dit staat er bij de rasstandaard van het Kooikerhondje bij karakter: Vrolijk maar niet luidruchtig, zeer op zijn omgeving gesteld, vriendelijk, goedaardig en attent. Op de site van de RV staat dan wel een beschrijving waarin de terughoudendheid goed naar voren komt, maar toch...goedaardig in de rasstandaard?

Of dan staat er bij een ras: 'kan wat dominant zijn tegen andere honden'. Terwijl je er gewoon vanuit moet gaan dat je reu van dat ras eenmaal volwassen niet meer gezellig is tegen seksegenoten.
Afbeelding

Linda, Izzie en Bram
Gebruikersavatar
Moos
Zeer actief
Berichten: 25126
Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38

Ongelezen bericht door Moos »

Ik zie dat ook wel inderdaad. Natuurlijk is niet elke hond van elk ras hetzelfde, maar bepaalde behoorlijk overheersende raseigenschappen daarvan is de kans natuurlijk wel erg groot dat die erin zitten.

Wat ik heel veel zie zijn mensen met labjes en goldens die alleen nog aan de lijn in veel gebieden worden uitgelaten 'want anders gaan ze het water in'. En dan dus niet vanwege blauwalg ofzo, of vanwege eventjes die dag niet. Nee, gewoon altijd aan de lijn als er eventueel water in de buurt is.
Dat verbaasd me dan heel erg; neem dan een ander ras.
Afbeelding
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55814
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Ongelezen bericht door ranetje »

De hoeveelheid mensen die een hond kiezen op uiterlijk is niet te tellen.

Bovendien vind ik persoonlijk dat je, als je de rasbeschrijving al hebt gelezen, niet meteen moet zeggen dat het dus dat ras is en dat er dus niets aan te doen is :mrgreen:


Of.......wat je ook nog wel eens tegenkomt:
De hond wordt beschreven als gehoorzaam en baas gericht................dus is het heel vreemd dat hij niet luistert??? :denken:

Heel triest idd dat Donau dood is. Maar de reden is mij niet bekend :19:
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
schumax
Actief
Berichten: 160
Lid geworden op: 24 jan 2005 12:30
Mijn ras(sen): Rottweiler
Aantal honden: 2

Ongelezen bericht door schumax »

Ieder ras heeft zijn leuke en minder leuke kanten, wij hebben een JR en een rottweiler, beide rassen staan als niet makkelijk bekend, voordat wij aan deze honden begonnen hebben wij ons van alle kanten laten informeren en zijn bij mensen geweest die deze honden bezitten. Wij zijn absoluut niet over 1 nacht ijs gegaan voordat wij er aan begonnen. Onze JR is een stronteigenwijze teef die in staat is op elke hond af te duiken (in de hoop dat de rottweiler het wel even af zal maken, wat hij gelukkig niet doet) en onze rottweiler is een grote goedzak maar als het puntje bij het paaltje komt staat hij absoluut zijn mannetje en kan ik niet voor de gevolgen instaan want dan zijn ze niet te harden. Doordat je je dieren zo goed kent zorg je ervoor dat het nooit zo ver zou komen en komt er een stukje opvoeding bij kijken, daar schort het bij heel veel mensen aan omdat ze niet bekend zijn met de eigenschappen van het ras. Een ieder die onze honden ziet zal ze bestempelen als leuke, lieve sociale honden, dat zijn ze ook maar dat is niet vanzelf gekomen, dat hebben wij er van gemaakt. Als je een bepaald ras wilt aanschaffen ben je verplicht je te verdiepen in het ras en tegenwoordig is er zoveel op internet te vinden dat je achteraf nooit kan zeggen dat je het niet wist. Het zijn de broodfokkers en de impuls kopers die het verpesten en ervoor zorgen dat er veel dieren in het asiel terecht komen. Elk puppy is lief en schatiig maar dat blijven ze niet!
Groetjes Annette en een paar flinke lebbers van Beau en Schumi

Afbeelding
Gebruikersavatar
sirene
Zeer actief
Berichten: 14194
Lid geworden op: 29 aug 2003 20:57
Contacteer:

Ongelezen bericht door sirene »

Helemaal mee eens met mijn voorgangers.

Andersom kan ik me er ook aan ergeren.
Een Beagle bv die volgens de baas niet hoeft te leren hierkomen want dat doen ze toch niet.
Of een waaks ras dat te pas en te onpas mag blaffen want dat hoort bij het ras. Mensen leggen zich er al van te voren bij neer dat ze er beter niks aan kunnen doen.
Groetjes Sonja
Afbeelding
en de nakers
Gebruikersavatar
Mir@n
Zeer actief
Berichten: 1843
Lid geworden op: 20 jun 2005 01:16
Mijn ras(sen): Podenco, Galgo.
Locatie: Oosterhout, Westmaas
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mir@n »

Hmmm, een teckel is ook niet de makkelijkste volgens de boeken.
Toch heb ik er eentje die niet blaft op de bel en altijd en eeuwig losloopt. En nog komt ook als je 'm roept. :mrgreen:
Mir, Gaia & Bella
Afbeelding

"Leven is veranderen. Veranderen is loslaten. Loslaten is vrij zijn."
....De doorsnee hond is een fijner mens, dan de doorsnee mens.
Gebruikersavatar
sirene
Zeer actief
Berichten: 14194
Lid geworden op: 29 aug 2003 20:57
Contacteer:

Ongelezen bericht door sirene »

Eukalipta schreef:Hmmm, een teckel is ook niet de makkelijkste volgens de boeken.
Toch heb ik er eentje die niet blaft op de bel en altijd en eeuwig losloopt. En nog komt ook als je 'm roept. :mrgreen:
Dakennie :pffff:
Groetjes Sonja
Afbeelding
en de nakers
Gebruikersavatar
Mir@n
Zeer actief
Berichten: 1843
Lid geworden op: 20 jun 2005 01:16
Mijn ras(sen): Podenco, Galgo.
Locatie: Oosterhout, Westmaas
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mir@n »

Ik geloof idd dat ik ook woest zou worden als een van mijn honden een indringer zou willen verjagen.... Mag dan bij territoriaal gedrag horen, maar volgens mij maak ik altijd nog uit wie of wat er in huis komt en niet de honden.

Van de week stond er een vriendin voor de deur thuis, met haar twee honden, mooi dat er geen een van de zeven was, die zn bek opentrok... :mrgreen:
Mir, Gaia & Bella
Afbeelding

"Leven is veranderen. Veranderen is loslaten. Loslaten is vrij zijn."
....De doorsnee hond is een fijner mens, dan de doorsnee mens.
Gebruikersavatar
Mir@n
Zeer actief
Berichten: 1843
Lid geworden op: 20 jun 2005 01:16
Mijn ras(sen): Podenco, Galgo.
Locatie: Oosterhout, Westmaas
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mir@n »

sirene schreef:
Eukalipta schreef:Hmmm, een teckel is ook niet de makkelijkste volgens de boeken.
Toch heb ik er eentje die niet blaft op de bel en altijd en eeuwig losloopt. En nog komt ook als je 'm roept. :mrgreen:
Dakennie :pffff:
echwel :pffff:

:mrgreen:
Mir, Gaia & Bella
Afbeelding

"Leven is veranderen. Veranderen is loslaten. Loslaten is vrij zijn."
....De doorsnee hond is een fijner mens, dan de doorsnee mens.
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55814
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Ongelezen bericht door ranetje »

Eukalipta schreef:
sirene schreef:
Eukalipta schreef:Hmmm, een teckel is ook niet de makkelijkste volgens de boeken.
Toch heb ik er eentje die niet blaft op de bel en altijd en eeuwig losloopt. En nog komt ook als je 'm roept. :mrgreen:
Dakennie :pffff:
echwel :pffff:

:mrgreen:
Dakèn :ok: :smile:
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
Ianthe
Zeer actief
Berichten: 1858
Lid geworden op: 23 okt 2005 08:13
Locatie: Steenbergen (N-B). Baasje van Xena, Scence en Attis
Contacteer:

Re: gemauw over raseigenschappen

Ongelezen bericht door Ianthe »

Nanna schreef:Ik word wel eens ernstig niet goed van mensen die zaniken over hun hond, en dan met name als het gaat over rasgebonden eigenschappen.
"ik heb een Fila en hij waakt zo en hij kan niet met andere reuen"
"ik heb een Greyhound en die jaagt zo achter konijnen aan"
"ik heb een Husky en die verhaart en loopt weg"

NEEM dan gvd niet zo'n hond!
Als je je een beetje ingelezen hebt weet je wat je kunt verwachten. Ik denk wel eens dat sommige mensen dat allemaal veel te luchtig nemen en denken dat het bij HUN pup wel mee zal vallen, hij is immers nog zo lief en trouw?
De keuze voor een bepaald ras wordt m.i. vaak veel te veel gebaseerd op uiterlijk en image.

Wat vinden jullie hier van?
Tja, veel rasbeschrijven kloppen niet. :19: Naar mijn mening is alleen de 'basis' van de bepaald door het ras en de rasgroep. De rest kan je zelf helemaal vormen, maar de 'basis' ligt 'vast' daarop kan je het ras uitkiezen. Ik noem maar even een voorbeeldje, vaak word er gezegd dat het bij het ras hoord dat teckels niet los kunnen lopen. Maar dát hoort niet bij het ras, het hoort erbij dat ze erg geïntresseerd zijn in geursporen, je kan ze leren om die alleen in bepaalde omstandigheiden te volgen. Maar ze zullen er wel geintresseerd in blijven :wink:
Afbeelding
estelle

Ongelezen bericht door estelle »

Ik erger mij daar ook groen en geel aan ja.
Net als bij de duitseherders uit werklijnen zeuren dat ze toch wel erg druk zijn he? Dat ze toch geen tel rustig kunnen liggen, wat tcoh wel lastig is. Ach weet je wat, we flikkeren de hond gewoon in de kennel...geen last meer van. :roll:

Maar de fokkers die deze honden maar aan jan en alleman meegeven vind ik nog achtelijker.
Net als bij de mechelaar. Iedere boerenlul kan nu een mechelpup uit pure knpv lijnen ophalen op elke hoek van de straat. Totaal niet weten wat ze in huis halen en de fokker die daar ook mooi zn mond over houdt. INteresseert ze toch niks meer wat er met die hondjes gebeurd.
Zo bij onze uitlaatservice een vrouw gehad, mechel lag beneden in de kelder van het flatgebouw....
Ook hier op het forum lees je het maar al te vaak dat deze pups in ondeskundige handen komen met alle gevolgen van dien.

Ach ja en zo ook bij de uitlaatservice een Ierse Setter gehad. Lag vastgeketend aan de verwarmingsbuis of in het fietsenschuurtje in een bench. Want hij was ook zo druk en los kon die ook helemaal niet. gek he.
Gebruikersavatar
Gollum
Zeer actief
Berichten: 18076
Lid geworden op: 06 apr 2007 02:33
Mijn ras(sen): Roemeense schone
Aantal honden: 1
Locatie: Okkenbroek

Ongelezen bericht door Gollum »

Moos schreef:Ik zie dat ook wel inderdaad. Natuurlijk is niet elke hond van elk ras hetzelfde, maar bepaalde behoorlijk overheersende raseigenschappen daarvan is de kans natuurlijk wel erg groot dat die erin zitten.

Wat ik heel veel zie zijn mensen met labjes en goldens die alleen nog aan de lijn in veel gebieden worden uitgelaten 'want anders gaan ze het water in'. En dan dus niet vanwege blauwalg ofzo, of vanwege eventjes die dag niet. Nee, gewoon altijd aan de lijn als er eventueel water in de buurt is.
Dat verbaasd me dan heel erg; neem dan een ander ras.
Dat vind ik ook zo verschrikkelijk, neem dan geen retriever :denken:
Owjee m'n labje springt in de sloot :smile: Ja gek he :mrgreen:
Ik heb gekozen voor een vieze stinkende sloothond, niet voor een altijd netjes gekamd schoothondje (al wil ze wel erg graag op schoot :mrgreen: ).
Gollum komt vaak een mooie golden tegen waar ze graag mee wil spelen, die mag alleen nooit los want anders springt 'ie in het water en word 'ie vies... Kun je die mooie blonde haartjes weer kammen :roll:
Nou ik vind een golden het mooist als 'ie net zo bruin is van de prut als mijn gnoompje :pffff:
Gebruikersavatar
Full Monty
Zeer actief
Berichten: 303
Lid geworden op: 29 mar 2007 13:20
Mijn ras(sen): (Harige) Naakthonden
Aantal honden: 5
Locatie: Bij Schagen linksaf
Contacteer:

Ongelezen bericht door Full Monty »

Gollum schreef: Ik heb gekozen voor een vieze stinkende sloothond, niet voor een altijd netjes gekamd schoothondje (al wil ze wel erg graag op schoot :mrgreen: ).
Gollum komt vaak een mooie golden tegen waar ze graag mee wil spelen, die mag alleen nooit los want anders springt 'ie in het water en word 'ie vies... Kun je die mooie blonde haartjes weer kammen :roll:
Nou ik vind een golden het mooist als 'ie net zo bruin is van de prut als mijn gnoompje :pffff:
Grappig, mijn Gollum deed van de week hetzelfde. Zo het water in ging die! Heeft toen onder een vlonder die een meter overstak beschutting gevonden om zijn zwarte uiterlijk eens te gaan zitten bewonderen. Nu is mijn Gollum enkel een sphynx...en geen haar op zijn hoofd (hmm heeft ie die dan?hihihi) die eraan dacht er weer in te duiken om terug naar huis te komen. Was de eerste keer dat ik in het kanaal lag rond 2 uur snachts. Hopelijk ook de laatste keer. Wat zagen we eruit)))
Gebruikersavatar
Gollum
Zeer actief
Berichten: 18076
Lid geworden op: 06 apr 2007 02:33
Mijn ras(sen): Roemeense schone
Aantal honden: 1
Locatie: Okkenbroek

Ongelezen bericht door Gollum »

Full Monty schreef:
Gollum schreef: Ik heb gekozen voor een vieze stinkende sloothond, niet voor een altijd netjes gekamd schoothondje (al wil ze wel erg graag op schoot :mrgreen: ).
Gollum komt vaak een mooie golden tegen waar ze graag mee wil spelen, die mag alleen nooit los want anders springt 'ie in het water en word 'ie vies... Kun je die mooie blonde haartjes weer kammen :roll:
Nou ik vind een golden het mooist als 'ie net zo bruin is van de prut als mijn gnoompje :pffff:
Grappig, mijn Gollum deed van de week hetzelfde. Zo het water in ging die! Heeft toen onder een vlonder die een meter overstak beschutting gevonden om zijn zwarte uiterlijk eens te gaan zitten bewonderen. Nu is mijn Gollum enkel een sphynx...en geen haar op zijn hoofd (hmm heeft ie die dan?hihihi) die eraan dacht er weer in te duiken om terug naar huis te komen. Was de eerste keer dat ik in het kanaal lag rond 2 uur snachts. Hopelijk ook de laatste keer. Wat zagen we eruit)))
hahaha ik heb wel eens een sphynx gezien en vond Gollum daar ook wel een passende naam voor idd :smile:
Of Noddy (monstertje van harry potter :mrgreen: )
Maar geheel off topic natuurlijk :oops:
Gebruikersavatar
mercedes2803
Zeer actief
Berichten: 14230
Lid geworden op: 03 jun 2003 02:14
Mijn ras(sen): Stiefhond Hummer - Franse Bull
Aantal honden: 1

Ongelezen bericht door mercedes2803 »

Hier ook ergenis nummer 1 :wink:
de achterbuurman was vrij geschockeerd dat hun Jack Russel met een haas aan was komen lopen (bijna nog groter dan hemzelf...helemaal zelf gekilled :wink: )

hetzelfde met iemand die zijn beagle continue met de neus van de grond omhoog sleurt en dan staat te mopperen " het lijkt wel een stofzuiger :boos: "

En persoonlijk vind ik dat veel Sharpei eigenaren het karakter en de ras eigenschappen ook onderkennen / ontkennen en er te weinig rekening mee houden.
Es (Yuki) en ik hebben op wandelingen nog nooit echt grove vechtpartijen gezien maar ik vind dat meer geluk dan wijsheid...
Daarom loop ik ook niet (meer) mee met Pei wandelingen omdat ik toch constateer dat veel Pei baasjes een gebrek aan kennis hebben over hun eigen ras en hun eigen hond....dat loopt niet bepaald relaxed.
Ik maak een simpel optelsommetje en dat er dan uitzonderingen zijn klopt wel....maar goed.
Gebruikersavatar
Zoek stok!
Zeer actief
Berichten: 24599
Lid geworden op: 20 mar 2005 18:28
Mijn ras(sen): Kooikerhondje en Australian Shepherd
Aantal honden: 2

Ongelezen bericht door Zoek stok! »

Ik lees nou wel twee dingen door elkaar.

Dat je er vanuit moet gaan dat een ras bepaalde raseigenschappen heeft.

Maar dat je die rasgebonden eigenschappen niet moet accepteren.

Wat is het nou?

Ik zou bijv. geen Beagle nemen vanwege het wegloopgedrag. Het is ongetwijfeld te doen om ook een Beagle goed te laten luisteren, maar het lukt de gemiddelde Beagle eigenaar niet.

En heb al in een aantal topics gelezen dat mensen een oordeel uitspreken over honden die wat minder makkelijk zijn met vreemden in huis. Want als baas zijnde bepaal je wie er in huis komt. Dat zal allemaal wel, maar bepaalde rassen zijn gefokt op waken/verdedigen, dus dan vind ik het bepaald niet vreemd dat ze niet kwispelend achter het hek staan. Een Kooiker is over het algemeen terughoudend en waaks. Dus ja, Bram gromt en blaft iemand die de tuin binnenkomt weg. Ik krijg hem dan wel onder appel, maar ik moet dan wel figuurlijk boven op hem zitten.

Het lijkt alsof de eigenschappen zich alleen maar mogen uiten als het ons uitkomt. Als er een inbreker weggeblaft wordt, is het geweldig. En dat je hond nooit naar andere mensen gaat tijdens het wandelen is ook prettig. Maar bezoek moet direct geaccepteerd worden, anders ben je je hond niet de baas.

Wat mij betreft is opvoeding en socialisatie ontzettend belangrijk. Maar het is ook een kwestie van goed inspelen op de raseigenschappen. Of dit nou aan de lijn houden is om het jagen tegen te gaan, of drukke uitlaatgebieden vermijden vanwege hondagressie, of kennismaking met bezoek begeleiden vanwege terughoudendheid, het principe is hetzelfde.
Afbeelding

Linda, Izzie en Bram
Gebruikersavatar
Zoek stok!
Zeer actief
Berichten: 24599
Lid geworden op: 20 mar 2005 18:28
Mijn ras(sen): Kooikerhondje en Australian Shepherd
Aantal honden: 2

Ongelezen bericht door Zoek stok! »

Nanna schreef: God ja, ook al zo'n ergernis. Mensen die op de wandeling van de Deerhound Club mij stomverbaasd aankijken omdat ik een Deerhound heb die luistert terwijl hun hond links en rechts overal heencrosst.
Ik was benieuwd naar de beschrijving van de Deerhound, dus even gezocht.

Als ik dit lees in de rasstandaard:
Algemeen voorkomen:
Lijkt op een ruwharige Greyhound, echter groter en met zwaarder beendergestel.
Gedrag en temperament: De bouw geeft de indruk van een unieke combinatie van snelheid, kracht en uithoudingsvermogen, noodzakelijk om een hert neer te halen, maar de doorsnee houding is zacht en waardig. Zacht en vriendelijk. Gehoorzaam en makkelijk iets aan te leren door zijn wil te behagen. Gezeglijk en met een goed temperament, nooit achterdochtig, agressief of nerveus. Gaat door het leven met een stille waardigheid.

verbaast het me dat jouw mede-wandelaars zo stomverbaasd zijn. Of ligt dat nou aan mij?
Afbeelding

Linda, Izzie en Bram
Gebruikersavatar
sirene
Zeer actief
Berichten: 14194
Lid geworden op: 29 aug 2003 20:57
Contacteer:

Ongelezen bericht door sirene »

Zoek stok! schreef:Ik lees nou wel twee dingen door elkaar.

Dat je er vanuit moet gaan dat een ras bepaalde raseigenschappen heeft.

Maar dat je die rasgebonden eigenschappen niet moet accepteren.

Wat is het nou?

Ik zou bijv. geen Beagle nemen vanwege het wegloopgedrag. Het is ongetwijfeld te doen om ook een Beagle goed te laten luisteren, maar het lukt de gemiddelde Beagle eigenaar niet.
Het gaat erom dat sommige eigenaren de eigenschappen lijken te gebruiken om hun hond niet op te hoeven voeden.
Natuurlijk moet je het accepteren maar je hoeft het niet de spuigaten uit te laten lopen.
Jij hebt Bram toch ook tot in den treuren gesocilaiseerd terwijl je wist dat het een terughoudend/eenkennig ras was. Jij dacht toch ook niet van "dat heeft toch geen zin" ?

En heb al in een aantal topics gelezen dat mensen een oordeel uitspreken over honden die wat minder makkelijk zijn met vreemden in huis. Want als baas zijnde bepaal je wie er in huis komt. Dat zal allemaal wel, maar bepaalde rassen zijn gefokt op waken/verdedigen, dus dan vind ik het bepaald niet vreemd dat ze niet kwispelend achter het hek staan. Een Kooiker is over het algemeen terughoudend en waaks. Dus ja, Bram gromt en blaft iemand die de tuin binnenkomt weg. Ik krijg hem dan wel onder appel, maar ik moet dan wel figuurlijk boven op hem zitten.
Juist, en daar heb je dus ook op getraint. Ik bedoel dus mensen die hun hond iedereen laat wegblaffen/grommen omdat dat nu eenmaal bij het ras hoort. Er wordt niet eens een poging gedaan om de hond op te voeden.
Het lijkt alsof de eigenschappen zich alleen maar mogen uiten als het ons uitkomt. Als er een inbreker weggeblaft wordt, is het geweldig. En dat je hond nooit naar andere mensen gaat tijdens het wandelen is ook prettig. Maar bezoek moet direct geaccepteerd worden, anders ben je je hond niet de baas.

Wat mij betreft is opvoeding en socialisatie ontzettend belangrijk. Maar het is ook een kwestie van goed inspelen op de raseigenschappen. Of dit nou aan de lijn houden is om het jagen tegen te gaan, of drukke uitlaatgebieden vermijden vanwege hondagressie, of kennismaking met bezoek begeleiden vanwege terughoudendheid, het principe is hetzelfde.
Dat laatste is dus wat er (door mij) iig bedoeld werd. Natuurlijk moet je rekening houden met raseigenschappen maar je hoeft niet alles zomaar te accepteren en je moet nog steeds het gedrag in goede banen proberen te leiden.
Groetjes Sonja
Afbeelding
en de nakers
tineke

Ongelezen bericht door tineke »

Nanna schreef:Mijn boosheid hierover komt meer uit de hoek van de herplaatshonden.
Donau, die inmiddels al dood schijnt te zijn....tenminste, dat begrijp ik eruit.
Hier heb ik me ook heel boos om gemaakt,weliswaar op een ander forum :mrgreen: maar dat mocht de pret niet drukken.
Donau is er inderdaad niet meer :jank: :jank:


Overigens klaag ik niet over de raseigenschappen van mijn doggies ,ik vind ze voor hun ras zelfs nog uitermate sociaal Rio zowel met honden als mensen en Orson kan zich toch zeker acceptabel gedragen tegenover andere honden. :wink:
Gebruikersavatar
*Linda*
Zeer actief
Berichten: 4062
Lid geworden op: 01 nov 2004 15:21
Locatie: Sintmaartensdijk

Re: gemauw over raseigenschappen

Ongelezen bericht door *Linda* »

Nanna schreef:Ik word wel eens ernstig niet goed van mensen die zaniken over hun hond, en dan met name als het gaat over rasgebonden eigenschappen.
"ik heb een Fila en hij waakt zo en hij kan niet met andere reuen"
"ik heb een Greyhound en die jaagt zo achter konijnen aan"
"ik heb een Husky en die verhaart en loopt weg"

NEEM dan gvd niet zo'n hond!
Als je je een beetje ingelezen hebt weet je wat je kunt verwachten. Ik denk wel eens dat sommige mensen dat allemaal veel te luchtig nemen en denken dat het bij HUN pup wel mee zal vallen, hij is immers nog zo lief en trouw?
De keuze voor een bepaald ras wordt m.i. vaak veel te veel gebaseerd op uiterlijk en image.

Wat vinden jullie hier van?
Helemaal mee eens. Wat je af en toe al niet hoort :roll:
Bordertje
Actief
Berichten: 227
Lid geworden op: 07 mei 2007 12:34
Locatie: Belgisch-Limburg

Ongelezen bericht door Bordertje »

Hier kan ik me ook dood aan ergeren!
Kopen ze zich een Border,gaat die de kinderen bijeen drijven... en als ie dat bij de koeien in de wei doet (op wandeling) en ze roepen hem,komt ie verdorie niet terug :denken: en die Borders op de BBC(one man and his dog)die luisteren perfect?! Ik dacht dat een Border héél gehoorzaam was (lees:gehoorzaam geboren wordt!) .... :smile:
Jongens toch,kinderen moet je toch ook opvoeden hè!
He looks into my eyes. I see devotion and trust,in the eyes of my best friend: the DOG, which I love so much......
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55814
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Ongelezen bericht door ranetje »

Zoek stok! schreef:Ik lees nou wel twee dingen door elkaar.

Dat je er vanuit moet gaan dat een ras bepaalde raseigenschappen heeft.

Maar dat je die rasgebonden eigenschappen niet moet accepteren.

Wat is het nou?

Ik zou bijv. geen Beagle nemen vanwege het wegloopgedrag. Het is ongetwijfeld te doen om ook een Beagle goed te laten luisteren, maar het lukt de gemiddelde Beagle eigenaar niet.
Ik denk dat je wel rekening moet houden met rasgebonden eigenschappen, maar dat je er wel wat aan kan doen.
Al zal dat niet altijd volledig lukken.
Ik heb Teckels gehad. Ik weet dat een vers wildspoor zeer verleidelijk is.
Hoewel de honden goed luisterden, kon ik er niet van uit gaan dat ik ze altijd van een spoor af kon houden, dus de mogelijkheid bestaat dat hij wel een keer weg is.
Net zoals een Staande Hond ook wel eens zijn jachtpassie boven de gehoorzaamheid zet :mrgreen:
Je kunt (en moet?) dat zoveel mogelijk in goede banen leiden, maar een enkele keer zal je je "verlies" moeten nemen. Daar moet je dus rekening mee houden als je de hond van de lijn doet. Niet op gevaarlijk terrein, waar verkeer kan komen, maar op terrein waar hij weinig tot geen risico loopt om te verongelukken. En waar je geen ruzie kunt krijgen met de boswachter of de boer. :wink:
Het lijkt alsof de eigenschappen zich alleen maar mogen uiten als het ons uitkomt. Als er een inbreker weggeblaft wordt, is het geweldig. En dat je hond nooit naar andere mensen gaat tijdens het wandelen is ook prettig. Maar bezoek moet direct geaccepteerd worden, anders ben je je hond niet de baas.
Als je weet dat de hond een sterke drang heeft tot waken (raseigenschap), kan je hem wel trainen op een "dank je wel" als hij heeft gewaarschuwd dat er mensen het eigen terrein opkomen.
Je moet je dus bewust zijn van de basiseigenschappen en op grond daarvan trainen.
En idd niet alleen maar staan te juichen als die inbreker wordt weggejaagd en boos zijn als hij blaft als buurman binnenkomt. :mrgreen:
Dat is de duidelijkheid die je moet toepassen bij elke training van honden.
(een advies dat jij ook vaak geeft Linda :wink: )
Wat mij betreft is opvoeding en socialisatie ontzettend belangrijk. Maar het is ook een kwestie van goed inspelen op de raseigenschappen. Of dit nou aan de lijn houden is om het jagen tegen te gaan, of drukke uitlaatgebieden vermijden vanwege hondagressie, of kennismaking met bezoek begeleiden vanwege terughoudendheid, het principe is hetzelfde.
precies :ok:
Laatst gewijzigd door ranetje op 24 jul 2007 15:27, 1 keer totaal gewijzigd.
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
Yunyah
Zeer actief
Berichten: 465
Lid geworden op: 31 jul 2005 18:46
Mijn ras(sen): Middenslag Poedel
Locatie: Assen

Ongelezen bericht door Yunyah »

Het ligt ook helemaal aan de hond vind ik. Sommige honden vertonen alle eigenschappen die aan hen zijn toegeschreven, maar anderen helemaal niet. Onze vorige Westie groef in elk holletje, hij liep weg als hij niet vast zat en had geen bananen in zijn oren...nee hij hád gewoon geen oren :roll: Allemaal kenmerken waar wij vooraf voor gewaarschuwd waren. Maar we vonden dat dan ook niet erg. Nu heb ik weer een Westie en was al op het ergste voorbereid...maar deze is helemaal in de hand te houden als ze oog in oog staat met een kat, ze luistert niet 100% maar voor een Westie luistert ze perfect en ze loopt nooit weg.

Natuurlijk zijn er een aantal eigenschappen bij bepaalde rassen die sterk aanwezig zijn, maar er ligt ook een héleboel aan de opvoeding. Jack Russells hoeven bijvoorbeeld helemaal geen opgefokte enkelbijtende keffers te worden, dat is een kwestie van opvoeding. Ik vind dat dat meer aandacht zou moeten verdienen dan met raseigenschappen smijten. Een goede opvoeding is het halve werk. En het helpt ook niet echt mee dat boeken, eigenaren en zelfs fokkers elkaar doodleuk tegenspreken. Je weet niet meer welke informatie je moet geloven.

Aan de andere kant moet je je natuurlijk wel goed oriënteren als je een ras zoekt. Kijk welk ras bij jou als persoon en jouw woonsituatie past, kijk wat je wilt gaan doen (gezinshond, waakhond of sporten) en hoe het er bij jou thuis aan toe gaat. Krijg je vaak mensen over de vloer, dan moet je niet kiezen voor een hond die bekend staat om zijn eenkennigheid. Wil je geen haren op je bank? Neem dan een ras dat weinig verhaart (of een naakthond). Wil je veel sporten? Haal dan geen topzware hond in huis.

Maar hoe goed je je ook georiënteerd hebt en hoe weloverwogen je keuze ook is, een hond is een hond net zoals een mens een mens is. Niet alle blondines hebben meer lol in het leven dan brunettes...en ook niet alle Maltezers zijn schoothondjes en niet alle Herders waakhonden. Het kan zelfs voorkomen dat je een hond hebt uitgekozen om een bepaalde raseigenschap, die hij dan vervolgens helemaal niet vertoont!

Mijn conclusie voor mezelf: Je moet wel rekening houden met raseigenschappen, maar ik vind het onzin om je er helemaal door te laten leiden.

En trouwens, als je geen haar op je bank wilt, geen ruzies met andere honden, niet een uur lopen roepen in een bos na een voorbijflitsend konijn, geen kotsvlekken in je tapijt en niet in weer en wind door de buurt sjokken...neem dan gewoon helemaal geen hond, maar een goudvis ofzo.
Afbeelding
Rust zacht mijn lieve bolletje!
Suusje 30.12.1994 - † 26.10.2009
Plaats reactie

Terug naar “Discussieforum”