komt uit Duitsland
zonder toevoegingen

Moderator: moderatorteam
Tja ik ben geen voedingsdeskundigelupa schreef:in blik zonder toevoegingen?
hoe blijft het dan goed?
Dit eerste en dit laatste is dus NIET waar. Ik geef mijn hond geen blikvoer, heb het één keer uitgeprobeerd omdat ik dit kreeg. In het buitenland is blikvoeding voor honden meer regel dan uitzondering.lupa schreef:ik begrijp het niet, wat wil je?
je hebt duidelijk al een mening erover en je wilt geen mening van een andere hebben die zo genaamd geen verstand van heeft.
mijn conclusie:
de reden waarom deze vit in voorkomen komt het omdat sommige produkten erin zitten, zoals bv granen, lever,visvet.
+ dat ze ook gebruikt worden als conserverende middels.
om in blik te kunnen beware hebje ook heel veel water nodig, dus je hond is al verzadigd met water.
maar goed je wilt dus mijn mening niet horen
Ik maak maar een grapje, je moet niet zo chagrijnig reageren.EvavT schreef:Roelfien schreef:De naam alleen al maakt het er niet smakelijker op, grau/grauw/grijs/vies.
volgens mij was dat de vraag niet...![]()
als je een beeeetje verstand van honden hebt weet je ook dat zij juist grau lekker vinden......
ik hoef het product ook niet echt te kennen, want het zit in blik.EvavT schreef:Oké iedereen die hier reageerde is dus zonder echt kennis te hebben van dit specifieke product negatief hierover.
Terwijl het doorgaat als topkwaliteit met rund, gevogelte en vis, volkoremnrijst, vit A, D3 en E.
Het is prijzig wellicht ook een reden voor jullie om dit af te kraken.
Ik was altijd tegen blik, eet zelf ook heel zelden, hooguit een keertje tonijn, uit blik, dus nooit blik gegeven aan mijn honden.
Vers is altijd het beste, BARF doe ik niet.
Toen kwam ik een fokker tegen die zéér gezonde, uitermate gesocialiseerde en vrolijke honden fokt met een uitmuntende gezondheid en prachtige vacht. Ze winnen niet voor niets allerlei grote prijzen op shows, is actief in de hondensport etc etc.
Niet de eerste de beste dus.
Zij fokt al jaren met zeer gezonde honden met een goed karakter.
En zij geven die zelfde honden al jaren oa.......GRAU.
Dus dan kun je wel blijven afgeven op dit voer, er zijn ook mensen die dieprvries afkeuren....dit is ook een hondonvriendelijke behandeling, de vitaliteit is uit de voeding....![]()
Blijft over BARF, als je dit niet wil, in en in, door en door gefabriceerde en bewerkte brokken met allerhande toevoegingen.
![]()
Als iemand wel verstand van zaken heeft, graag reageren!
Blikvoer kun je niet vergelijken met bv groente uit blik?blikvoer is doodgekookt, bestaat voor het merendeel uit water en je weet nooit wat erin zit
inderdaad weet je dat ook niet bij brokken en andere producten waarbij je aan het uiterlijk niet meer kunt zien wat er in gestopt is. Dat is dus geen onzin. Het is alleen geen argument voor of tegen brokken of blik, want het geldt voor beide. De ervaring leert wel dat in het algemeen in blikvoer zo mogelijk nog minder zit van wat op de verpakking wordt beloofd dan in brokken.EvavT schreef: je weet nooit wat er inzit vind ik onzin dat weet je ook niet bij brokken of diepvriesvlees of je moet in de fabriek werken!!!!!!!!!!!!!!!!!
benieuwd waar je deze informatie vandaan haalt want de dierenarts en voedingsdeskundige hier geeft duidelijk aan dat, zij het in kleine heoveelheden graan zeker wel tot de voeding van de oorspronkelijke wolf en nu zeker de gedomesticeerde hond, behoort! In de maaginhoud van dieren die zij opaten /eten zitten namelijk ook granenjelle schreef:EvavT schreef:
Wat de rijst betreft: voor een mens, als omnivoor, is rijst (en andere granen) een vrij geschikt voedingsmiddel. In het natuurlijk dieet van een hond (wolf) komt geen graan voor. In de meeste brokken is het echter een van de hoofdbestanddelen. Granen zijn goedkoop en het vult lekker.
Mijn honden krijgen ook wel eens een restje rijst of pasta als er teveel gekookt is en ze vinden het ook wel lekker, maar dat is dan geen 40% (of meer) van hun voeding en ik heb ook niet de illusie dat ze er echt iets aan hebben.
Volgens meer zit daar veel meer grassen, wortels, fruit en groente in dan granen. En dan nog is de totale hoeveelheid natuurlijk klein. Er zit toch vele malen meer vlees aan een dier dan maaginhoud erin.EvavT schreef:benieuwd waar je deze informatie vandaan haalt want de dierenarts en voedingsdeskundige hier geeft duidelijk aan dat, zij het in kleine heoveelheden graan zeker wel tot de voeding van de oorspronkelijke wolf en nu zeker de gedomesticeerde hond, behoort! In de maaginhoud van dieren die zij opaten /eten zitten namelijk ook granenjelle schreef:
Wat de rijst betreft: voor een mens, als omnivoor, is rijst (en andere granen) een vrij geschikt voedingsmiddel. In het natuurlijk dieet van een hond (wolf) komt geen graan voor. In de meeste brokken is het echter een van de hoofdbestanddelen. Granen zijn goedkoop en het vult lekker.
Mijn honden krijgen ook wel eens een restje rijst of pasta als er teveel gekookt is en ze vinden het ook wel lekker, maar dat is dan geen 40% (of meer) van hun voeding en ik heb ook niet de illusie dat ze er echt iets aan hebben.
Nou dan zal ik alle versvlees en diepvriesvlees fabrikanten vragen waarom ze het niet complete vlees aangevuld willen zien met rijst of brood.lupa schreef:jelle schreef:Lupa, En dat die rijst alleen vulmiddel is weet ik ook wel maar daarom vroeg ik het juist
quote]
weet ik, het was ook naar de fabrikant toe bedoelt en naar eva! :p: