o jee wat hebben we nu weer in huis gehaald!
we hadden al 1 hond (uit roemenie) deze was erg bang en getraumatiseerd toen we hem kregen.
we wilde heel graag een tweede hond erbij maar deze keer wel een sociale, zodat ze zich wat aan elkaar konden optrekken.
sinds 3 weekjes is hij nu bij ons, meusli uit spanje.
en meusli is een kleine (nou groot is hij wel!) ramp.
hij, zij moet ik eigenlijk zeggen, is nu 9 maanden, een echte puber dus. daarbij eentje die nog nooit iets geleerd heeft en dat is duidelijk te merken.
hij heeft een legio aan slechte gewoontes geleerd, natuurlijk om zichzelf te kunnen redden daar in spanje.
ik zal ze even opsommen:
tegen je opspringen
het aanrecht beroven van alles wat hij te pakken krijgt
meubels mollen
de boekenkast plunderen
blaffen naar vanalles en niks
overal en dan ook overal zijn neus in steken
de katten achterna rennen
stelen
graven in de tuin
en daarbij is hij nog eens heel slim en behoorlijk dominant tegen andere honden. (gelukkig zijn die twee van ons nu uitgevochten!)
zo slim dat hij meubels verplaatst om aan de onbereikbare plekjes te komen..
we hebben dus al de hele woonkamer aangepast. een steviger, hoger hekje geplaatst en alles veiliger gemaakt.de tuinborders afgezet met draad enz. maar zoals ik al zei, hij is gewoon te slim.. hij springt met gemak over het poortje heen (90 cm hoog) en verplaatst meubels. ook springt hij natuurlijk over de afzetting van de borders heen.
het blaffen lijken we bijna onder controle te hebben
trekken aan de lijn is zo goed als verholpen door de gentli leader. hij kan al op commando zitten en af.
maar 'nee', daar begrijpt hij niks van...
het probleem is vooral dat we hem onderhand alleen maar aan het corrigeren zijn (dit doen we door nee te zeggen en hem weg te duwen of trekken). het lijkt weinig te helpen alleen onze andere hond snapt er niks van en trekt zich dan een beetje angstig terug.
als meusli stopt met zijn 'stoute' gedrag zijn we natuurlijk gelijk vol lof tegen hem. maar 1 seconden later vervalt hij weer.
springen proberen we volkomen te negeren, maar hij blijft maar tegen je op springen en hij is behoorlijk groot! we hebben ook al geprobeerd een knietje omhoog te doen maar ook daar trekt hij zich niks van aan en zelf is het moeilijk je evenwicht dan te bewaren.
als hij dan eenmaal begrepen heeft dat hij iets gedaan heeft wat niet mag dan komt hij helemaal tegen je aan duwen. ach het is een schat, hij moet alleen wat opgevoed worden!
heeft iemand tips voor ons, om deze uitbundige puber een beetje in de hand te houden???
(hij is 5 uur per dag alleen, hij wordt 4 tot 5 keer uitgelaten en mag ook in de tuin en is zo goed als zindelijk)
gr kim





