Het oorspronkelijke topic ging over het gebruik van een antiblafband en daar is het stuk dus op geschreven. Lees daar dus even doorheen. Verder staan er tips in hoe je een hond met scheidingsangst kan trainen.
honden die angst hebben voor alleen zijn of scheidingsangst hebben beginnen vaak binnen een half uurtje na het vertrek van de eigenaar stennis te maken.
Een hond, die te weinig om handen heeft en zich te pletter verveeld, begint meestal pas na een paar uur.
De aanpak van de problemen is totaal verschillend.
De verveelde hond helpt je met bv. een kong, een stevige wandeling voor je weggaat ect.
Dat helpt bij probleem 1 niet. Een angstige hond is bang....eet niet , drinkt niet, zit enkel en alleen te stressen en in jouw geval te blaffen.
Deze honden zijn ECHT BANG!!! Verhoogde hartslag, verhoogde andrenalinespiegel...dit zijn voor de hond dus geen grapjes maar echt paniek!!!!
Ga je dit soort honden bewerken met een antiblafband gebeurd er het volgende :
Hond is in paniek alleen thuis...vanuit stress blaft de hond en schrikt zich het schompus van de band. De schrik van de blafband verhoogt de stress, het gebruikelijke mechanische om zijn stress te uiten kan niet meer; immers iedere keer als de hond blaft schrikt ie zich te pletter.
De hond wordt banger dan hij ooit geweest is!
Die stress zal een uitlaat moeten vinden; sommige honden verleggen het blaffen naar slopen, onzindelijkheid. Weer andere honden gaat zichzelf kapotbijten, vreten van ellende hun poten op.(automutilatie)
Weer anderen krimpen van angst in elkaar in een hoekje om hun anstige lot te ondergaan.
Ik vind dat dierenbeulerij! Wij vragen iets van onze hond wat hij (nog) niet kan. Hond gaat blaffen; zowel de hond als wij hebben dus een probleem.
Met een blafband zadel je je hond op met een trauma, een enorm probleem wat hij niet kan oplossen..gelukkig wij wel!
geen blafband dus, maar training!
je hebt bij je vorige topic al een hoop tips gehad. Waar ik wel benieuwd naar ben is hoe de hond is als jij thuis bent? Loopt ie je overal achterna??
Als het een hond is die erg aan je hangt en je ook thuis overal achterna loopt, zul je eerst daarmee aan het werk moeten.
Die band moet losser, de hond moet zelfstandiger worden.
Laat hem zelfvertrouwen krijgen door bv. zoekspelletjes, laat hem zelf dingen oplossen.
Laat hem niet overal je achterna lopen. Geef hem een eigen plaats en leer hem daar te blijven (middels belonen met lekers als ie luistert), ook als jij de kamer uit bent.
Dit soort dingen moet je langzaam opbouwen. Dus eerst op zijn plek als je door de kamer loopt, dan als je de kamer uitgaat met de deur open en daarna pas kun je een keer een deur dichtdoen.
Iedere keer als je oefent beloon je de hond voor het netjes blijven liggen op zijn plekje.
Ook bouw je met de afstand de tijd uit, rustig aan en om de beurt. Dus eerst een 10 tellen op zijn plek als jij door de kamer loopt(en dan belonen) en later breidt je dat uit naar 30 seconde met het verlaten van de kamer.
Belangrijk is dat je het commando blijf opheft als je de kamer verlaat en de deur sluit. Het geeft de hond stress als ie moet blijven op zijn plek als hij niet weet hoe ofwat.Enstress kan je nu juist niet gebruiken!
Wat kan helpen is om de beloning die hij gaat ontvangen als jij terugkomt kan zien. je kunt bv. een blikje met koekjes neerzetten waarvanuit jij hem beloond.Je zet het blikje zo neer dat de hond het kan zien. Hij heeft dan iets om zich op te focussen, leidt hem af van het feit dat ie alleen is.
Op deze manier breidt je dan dus langzaam het alleen zijn uit.
Je kunt je hond ook wennen aan een bench, kan een hulpmiddel zijn om te trainen.
Angst is moeilijk weg te trainen omdat wij vaak het geduld niet hebben. Dat terwijl we allemaal moeten weten hoe moeilijk het is een angst te overwinnen! Ga jezelf maar eens trainen op iets waar je echt bang voor bent (hoogtevrees, vliegangst, spinnen)
Ook dat ontwijken wij liever.
Heb dus begrip voor je dier als het bang is.
Maak kleine stapjes en geef je dier vertrouwen dat het op de goede weg is!
Bij angst wegtrainen moet je verder in je achterhoofd houden dat als het gedrag verbeterd, de angstmotivatie vaak nog wel aanwezig is.
dat maakt dat we extra attend moeten zijn op het intrainen van gedrag.
De hond moet de tijd krijgen om zich goed te voelen bij iets, en het niet alleen maar doen. Blijft hij dus netjes op zijn plaats als je door de kamer loopt, dan is dat wat je eerst een aantal dagen gaat oefenen.
Net zo lang totdat het de hond echt geen klap meer interesseert dat jij daar heen en weer wandeld.
Dan pas kun je een stapje verder door of de tijd uit te breiden of de afstand.
Ik raad je met klem aan de tijd van trainen erin te stoppen. Onderbreek je training niet. Moet je langer weg, zet je hond dan in de auto.
Je lost een probleem op, inplaats van het groter te maken.
je hond zal je dankbaar zijn.
Mocht je je herkennen in het feit dat je hond je als je thuis bent nooit uit het oog verliest, kun je informeren bij de dierenarts naar Clomicalm. Dat is een geneesmiddel (anti-depressiva/angstdemper) dat goed werkt bij scheidingsangst. (het werkt niet bij niet alleen kunnen blijven, alleen als er ook een overmatige binding is met de eigenaar)
Clomicalm zal je wel moeten gebruiken in combinatie met de training zoals ik hiervoor heb beschreven. Ondersteuning met Clomicalm helpt je sneller resultaat te krijgen met de training.
Ondersteun je het gebruik niet met training keert het probleem terug (soms nog in verhevigde mate) als je stopt met de clomicalm.
Clomicalm is dus een hulpmiddel, de training moet het doen!
Verder de tips van niet uitgebreidt gedag zeggen(alleen spreektaalcommando "baasje gaat even weg) en een aantal minuten negeren bij thuiskomst. Muziekje aan als je weggaat, hapje , drankje neerzetten, je blikje waaruit je zijn beloning geeft als je terugkomt.
Nooit straffen bij thuiskomst voor wat dan ook.
Nooit de hond wegsluiten als ie vervelend is (bevestigt angst voor alleen zijn, ontstaat er soms ook door)
_________________


