Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Training afgelopen zaterdag

Hier kan gesproken worden over de africhting van honden, pakwerk of politiehonden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Inge
Zeer actief
Berichten: 20173
Lid geworden op: 22 apr 2002 05:31
Mijn ras(sen): Mechelse Herder
Aantal honden: 2
Locatie: V'waard Baasje van Kobe en TikA
Contacteer:

Training afgelopen zaterdag

Ongelezen bericht door Inge »

Afgelopen zaterdag trainden we met de 4 Valkenswaardse clubs samen, doen we 1x per 3 maanden.
Dit keer op een club hier vlakbij in de buurt, in mijn oude wandelbos. :wink:

Ik was de eerste van onze vereniging die aanwezig was, dus eerst aan de mensen daar uitgelegd dat ik een ander programma train en dat sommige dingen dus anders gaan. Was geen probleem, als ik uitlegde wat ik wilde zouden ze mij gewoon helpen.

Heel fijn, dus eerst uitgelegd hoe er 3 voorwerpen in het bos moesten worden weggelegd en daarna Biène uit de auto gaan halen.
De voorwerpen waren behoorlijk pittig weggelegd. Eerste voorwerp hing aan een tak, het tweede voorwerp was daar zo'n 3 meter vandaan gegooid en het derde voorwerp lag een aantal meters de andere kant op midden in de begroeiing daar.
Biène ging goed weg en had het eerste voorwerp zo gevonden. Ze kreeg het echter niet van de tak af en raakte daardoor wat gefrustreerd. Ze bleef het proberen, maar gaf het toen op en moest van de stress poepen. :wink: Opnieuw probeerde ze het voorwerp te pakken, ze kroop met haar voorpoten helemaal op de tak en ineens lukte het. Voorwerp werd daarna netjes gebracht. Het tweede voorwerp werd snel gevonden en gebracht, maar met de derde had ze wederom wat moeite. Ze liet zich op zich goed de juiste kant insturen maar trok niet ver genoeg door. Na een paar pogingen ben ik met haar een stukje de begroeiing ingelopen en ineens zag je haar lucht pakken en ja hoor...derde voorwerp gevonden. :wink:

Na het zoekwerk naar het springwerk. Bij de haag was ze weer eens lui, wat zich uit in vol steunen op de haag, dus besloten een bezem op de haag te leggen. Het gevoel van de bezem aan haar poten als ze steunt vindt ze niet prettig, dus dit keer sprong ze er zeer ruim overheen. :mrgreen: De kuil sprong ze heel netjes.
Even lekker gespeeld en daarna naar het volgterrein gegaan.

Volgen ging netjes, dit keer ook mensen op haar ingelopen waar ze keurig niet op reageerde. :pffff: Af tijdens het volgen ging ook goed (ze gaat nu wat sneller liggen), vooruitsturen ging niet naar wens. Ze ging hard vooruit maar wilde gelijk terugkomen. Op mijn AFFFFFFFF ging ze wel liggen, maar niet op de plek waar het moet. Dus opnieuw gedaan en nu iemand bij de pion gezet die haar daar tegen kon houden als ze weer zou willen komen. Nu ging het beter. Ik merk wel dat Biène slordiger wordt, dus ik moet alert blijven. :wink:

Hierna het afliggen terwijl andere honden volgen, dat is geen probleem gelukkig.

Na een korte pauze heb ik het geweer en een breekijzer gehaald en ben eerst op het veld gaan revieren. Dat gaat steeds beter, ze laat zich goed doorsturen van het ene naar het andere voorwerp.
Hierna het geweer en het breekijzer meegenomen naar het bos en daarin weggegooid.
Biène weer opgehaald en afgezet. Ze laat zich steeds beter het bos in sturen en keert niet meer iedere keer terug naar mijn spoor, sommige stukken reviert ze al netjes in het bos. Ze liep het geweer in eerste instantie voorbij maar kreeg toen lucht en kwam netjes terug en ging erbij liggen. Wat was ik trots! :cheer: Haar weer bij me geroepen en haar doorgestuurd, nu bleef ze nog beter in het bos en had ze het breekijzer ook zo gevonden. :cheer: Dit nog 2x herhaald, iedere keer ging het zelfs nog wat beter. Ze lijkt nu echt door te krijgen dat ze slagen moet maken in het bos.

Hierna haar een keer opgetild en overgegeven aan Twan. Dat levert gelukkig geen problemen op, hoewel ze er wat "geslagen" bij hangt. :mrgreen: Echt leuk vindt ze het dus niet maar ze laat het wel goed toe.

Twan heeft hierna het balletje van me gekregen en is het bos ingelopen na Biène eerst op het balletje attent te hebben gemaakt. Hij was behoorlijk ver doorgelopen. Op het commando revierrrrrrrr ging ze goed het bos in en binnen een halve minuut hoorde ik haar blaffen. :cheer: Gevonden!
Ze had totaal niet de neiging gehad Twan te willen ontwijken maar was direct bij hem gaan blaffen, waar ze voerbeloningen voor kreeg en toen ik er was ook de bal. Super dus, ook dat begint steeds beter te gaan.

Ik was dus weer tevreden met haar resultaat zaterdag. Zondag hebben we niet getraind, ik had haar vooruitgang iets te goed gevierd :mrgreen: en had dus een kater. :oops:

Ben benieuwd zaterdag, dan hebben we de eerste oefendag.
Groetjes Inge
Afbeelding

Danco 16-02-1996 † 30-12-2006 Snoepie 03-07-1994 † 03-07-2008 Nika 07-07-1999 - † 10-08-2009 Marouck 24-08-2002 † 22-05-2012 Numa 11-05-2011 † 2017
Gebruikersavatar
Kaiou
Zeer actief
Berichten: 6455
Lid geworden op: 14 mar 2008 11:13
Mijn ras(sen): Barbet
Aantal honden: 1
Locatie: Rotterdam

Ongelezen bericht door Kaiou »

Mizzsylver schreef::ok: :ok: Je omschrijft het zo goed en leuk dat ik dr gewoon voor me zie haha :mrgreen:
Ja, inderdaad, ik kijk zo met jullie mee, leuk hoor.
Lekker getraind weer zo te lezen :ok:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Inge
Zeer actief
Berichten: 20173
Lid geworden op: 22 apr 2002 05:31
Mijn ras(sen): Mechelse Herder
Aantal honden: 2
Locatie: V'waard Baasje van Kobe en TikA
Contacteer:

Ongelezen bericht door Inge »

Zaterdag zal ik Twan de camera in zijn handen duwen :mrgreen: , want een paar fotootjes zal het nog visueler maken denk ik :wink:
Groetjes Inge
Afbeelding

Danco 16-02-1996 † 30-12-2006 Snoepie 03-07-1994 † 03-07-2008 Nika 07-07-1999 - † 10-08-2009 Marouck 24-08-2002 † 22-05-2012 Numa 11-05-2011 † 2017
janinca2002
Zeer actief
Berichten: 2067
Lid geworden op: 14 jul 2003 09:36
Mijn ras(sen): Herder
Aantal honden: 2
Locatie: enter
Contacteer:

Ongelezen bericht door janinca2002 »

Inge schreef:Zaterdag zal ik Twan de camera in zijn handen duwen :mrgreen: , want een paar fotootjes zal het nog visueler maken denk ik :wink:
jij bedoeld die van Inge die te diep in het glaasje kijkt :N: of van de training :wink:
Jan
Afbeelding
Gos
Zeer actief
Berichten: 8486
Lid geworden op: 18 aug 2006 14:56

Ongelezen bericht door Gos »

Leuk verslag Inge. Dat luie bij het springen herken ik wel een beetje van Noeska. Daarom spring ik ook nooit de kleine kuil bij het trainen (alleen op oefendagen), maar pak altijd de PH1-kuil. En ik laat haat ook wel eens een gewoon hek overspringen als we gewoon wandelen, wat een netjes effect heeft op het haagje springen (dan neemt ze die ook ruimer). Lamballen zijn het :wink:

Aarzeling bij een lastig weggehangen vorwerpje had ze eerst ook (ze kennen dat natuurlijk ook helemaal niet van het PH1-programma, waar ze het juist "netjes" moeten pakken), na een aantal voorzichtige pogingen bedacht ze dat ze het dan maar ging aanblaffen zodat ik wist waar het was :mrgreen: Ze moeten ook leren dat ze het dan mogen pakken, nu neemt ze bij wijze van spreken de hele tak mee als het moet.
Gebruikersavatar
Inge
Zeer actief
Berichten: 20173
Lid geworden op: 22 apr 2002 05:31
Mijn ras(sen): Mechelse Herder
Aantal honden: 2
Locatie: V'waard Baasje van Kobe en TikA
Contacteer:

Ongelezen bericht door Inge »

janinca2002 schreef:
Inge schreef:Zaterdag zal ik Twan de camera in zijn handen duwen :mrgreen: , want een paar fotootjes zal het nog visueler maken denk ik :wink:
jij bedoeld die van Inge die te diep in het glaasje kijkt :N: of van de training :wink:
Het laatste :mrgreen:
Groetjes Inge
Afbeelding

Danco 16-02-1996 † 30-12-2006 Snoepie 03-07-1994 † 03-07-2008 Nika 07-07-1999 - † 10-08-2009 Marouck 24-08-2002 † 22-05-2012 Numa 11-05-2011 † 2017
Plaats reactie

Terug naar “KNPV en IPO”