Wow.Eerst rijdt de Duitse politie bewust over een hond heen en vervolgens moet de eigenaresse een boete betalen voor de opgelopen schade aan de dienstauto. De 65-jarige vrouw kreeg een rekening van meer dan 2500 euro, aldus de Duitse krant Hamburger Abendblatt vandaag.
Hond Robby was op oudejaarsavond losgebroken en de straat op gerend. De politie kon naar eigen zeggen het dier niet vangen of neerschieten. Omdat de hond een gevaar vormde voor het verkeer, besloten de agenten hem te overrijden. De vrouw draait nu op voor de reparatiekosten van het voertuig.
Volgens een woordvoerder van de politie valt er juridisch gezien niets aan te merken op het opleggen van de boete: "Maar uit menselijk oogpunt is het natuurlijk een wreed verhaal." De zaak wordt nog een keer onderzocht.
Ok, ik snap dat een loslopende hond (waarschijnlijk in paniek door het vuurwerk?) een gevaar voor het verkeer kan opleveren, maar om hem dan doelbewust te overrijden en dan ook nog het bazinnetje een boete te geven omdat je dat zelf met je ongevoelige harses zo nodig wou...Daar breekt m'n klomp van.