Hier loop een herderpup met een prikkelband om..advies van de fokker is dat hij een jaar om moet want dan leert hij niet trekken aan de lijnHeavy schreef:Kan me niet voorstellen dat hij dat advies van de fokker mee heeft gekregen.[Sandra] schreef:'Je kunt niet vroeg genoeg beginnen met trainen.'Heavy schreef:Ik mag dan een Herderbazin zijn maar vind dit gewoon puppypesten hoorhoe kom je erop vraag ik me af?
Ster topic:
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten!
Moderator: moderatorteam
- Pepie
- Zeer actief
- Berichten: 17196
- Lid geworden op: 18 dec 2006 17:48
- Mijn ras(sen): Europese korthaar
- Aantal honden: 0
- Locatie: rotterdam
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten

- Lunatic
- Erelid
- Berichten: 8931
- Lid geworden op: 17 jan 2011 18:53
- Mijn ras(sen): Labrador retriever
Roemeense mix - Aantal honden: 2
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
en daar ga je de fout in, het zijn geen meningen het zijn feiten!Lightsun schreef:Ohh laatste dingentje waar ik nog even op wil reageren dan laat ik het liggen. Dat is absoluut niet waar. Ik heb ontzettend veel dingen gevraagdt en geleerd op HF en ik denk dat er een grote hoop met kennis is (stom voorbeeld: lange auto rit of mijn vragen over stitch zijn tanden etc etc).malinois schreef:Als je dan dat idiote idee maar niet aan anderen aanraad/verspreid. Helaas voor jouw pup wil jij niks van anderen aannemen...
Dit is toevallig 1 ding waar ik het niet mee eens ben. Dat betekent niet dat ik andere mensen hun mening niet respecteer maar dit werkt gewoon voor mij op dit moment en daar ben ik tevreden mee.
Je weet niet hoe sterk je bent tot het moment dat sterk zijn de enige keuze is die je hebt!
- malinois
- Zeer actief
- Berichten: 57865
- Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
- Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
- Aantal honden: 3
- Contacteer:
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Ik vond t wel opvallend: Xavi was een zomerpuppy, geboren op de 2e dag van juli en hier eind augustus. Een jaar met een geweldige zomer én nazomer! De achterdeur stond dus elke dag open en hij kon dus achter t huis indien nodig en toch ging hij als ik in de kamer zat voor de gangdeur naar de voortuin zitten (waardoor ik hem altijd uitliet).Inge O schreef:de meeste mensen zijn er ook van overtuigd dat de pup zindelijk is geworden dankzij hun terwijl het niks met opvoeding maar alles met mogelijk maken te maken heeft.Lynnepien schreef:Lijkt mij gewoon onwetendheid hoor. Het idee dat een pup sneller zindelijk wordt als je maar vroeg genoeg begint.
Hij deed dus ook af en toe wat achter t huis maar ik verwonderde me dat dit al vrij snel steeds minder werd. Ook al had (en heeft) hij nog steeds die mogelijkheid... na een paar weken deed hij uit zichzelf niets meer achter t huis. Dat viel me destijds toch erg op!

In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
- ranetje
- Zeer actief
- Berichten: 55965
- Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
- Mijn ras(sen): Griffon Korthals
- Aantal honden: 1
- Locatie: Gelderland
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Ik hoop dat je dit goed gelezen hebt @LightsunDaniBanani schreef:Ik heb de relevante stukken even gemarkeerd. Ik begrijp wat jouw idee hierachter is, en ik snap ook dat je het zelf niet ziet als zo'n groot probleem - immers, je pup hoeft voor jouw gevoel maar heel eventjes te wachten, doet dat ook keurig, en plast daarna netjes buiten. Dan is het logischerwijs verleidelijk om te denken dat je training werkt, je bereikt tenslotte het resultaat waar je naar zoekt. Maar ik denk echt dat je jezelf daarmee voor de gek houdt. In de basis zal een hond niet in zijn eigen huis willen plassen. Dat doet jouw pupje ook niet, want hij houdt zijn plasje op terwijl hij wel moet plassen. Hij wacht tot jij de deur open doet. Hij begrijpt dus al dat hij soms even moet wachten, maar dat komt niet door jouw training, dat komt omdat het een instinctieve neiging is niet zijn eigen huis te bevuilen. Hij geeft het ook al aan, want hij gaat piepen. Maar doordat jij hem daarna nog laat wachten leer je hem juist het tegenovergestelde van wat je wil: namelijk, dat piepen niet helpt want baasje komt wel maar doet verder niks. Dat jij een minuut later die deur opent linkt hij misschien wel, maar misschien ook wel helemaal niet aan zijn gepiep. Dat weet je niet, en dat lijkt me dus niet de handigste trainingsvorm. Daarnaast schrijf je dat hij het zo snel mogelijk zal snappen dankzij jouw training - maar hij snapt het allang. Hij plast liever buiten dan binnen en kan het aangeven. Knap kind! Wat jij nu doet is hem onnodig, keer op keer, laten bewijzen dat hij dat kan. Maar het principe begrijpt hij al, en de rest is puur een kwestie van groeien. Dat kan je niet afdwingen of versnellen, dat snap jij ook best wel.Lightsun schreef: Wat ik er mee berijk is dat stitch heel goed begrijpt dat hij soms even moet wachten met plassen ook als hij het aan geeft. Zoals ik al eerder aan gaf in dit topic ergens, Stitch gaat erg veel met ons mee naar familie/uit eten/noem het maar op en niet iedereen heeft de deur openstaan zoals wij. Dus dan in die situatie gaan we netjes even ieder uur naar buiten zodat meneer even kan plassen. Maar mocht hij nou moeten plassen en de deur staat niet open leert hij het aan te geven en even te wachten. Niet iedereen zit in de woon kamer bij de deur zoals wij zitten.
En ik verwacht echt niet dat hij het helemaal 100% goed doet of uren zijn plasje ophoudt. Ik weet dat dat allemaal vanzelf wel komt. Maak ik me ook totaal geen zorgen over. Maar op dit moment ben ik dit met hem 's avonds aan het trainen zodat hij dit zo snel mogelijk snapt.
Ik denk dat je het nut van jouw training overschat. En ook voor een dier is een volle blaas een onprettig gevoel, net zo goed als voor ons. Hij piept natuurlijk niet voor niets. Dus eigenlijk laat je de pup met een onplezierig gevoel wachten zodat je hem iets kan leren wat hij al snapt, want als hij het niet snapte liet hij z'n plasje wel gewoon lopen. En dat is heus niet wereldschokkend erg, en je pup zal zich ook heus niet doodellendig voelen, maar het is wel overbodig. Dus ik snap eigenlijk nog steeds niet wat je ermee denkt te bereiken. Hij begrijpt het concept zindelijkheid, hij geeft het aan, het enige wat nu rest is een grotere blaas en betere blaascontrole en dat is niet trainbaar.
Nog maar een keer quoten, want zo voortreffelijk uitgelegd!
- Liesbeth
- Zeer actief
- Berichten: 7973
- Lid geworden op: 22 apr 2002 23:25
- Aantal honden: 1
- Locatie: Apeldoorn
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Jij blij, maar je pup niet.Lightsun schreef:hihihi ik moet soms wel een beetje lachen om jullie hoor.
Ik was van plan om nog even serieus naar wat mensen te reageren maar toen lag ik vanochtend met stitch over de grond te rollen en toen dacht ik....wat heb ik er aan? Wat maakt het toch uit hoe een groepje internet "experts" denkt over iets wat ik doe.
Dit is wat ik doe. En ik ga er erg vrolijk mee door. Als je er een probleem mee hebt, sja dat kan. Dan moeten we het maar even eens zijn dat we het oneens zijn.
En als je dat niet kunt dan hoef je niet te reageren en kun je gewoon op flikkeren.
Het schijnt niet tot je door te dringen dat je pup met deze methode NIET sneller zindelijk wordt en dat je hem alleen maar ongemak bezorgt door hem zijn plas langer op te laten houden.
Als jij moet pissen maar het niet kan of mag, voel jij je dan zo fijn?
Jij misschien wel, maar ik niet. En mocht je mij beletten om naar de wc te gaan dan kan je een klap in je gezicht verwachten. Net zoals mijn man toen wij nog verkering hadden en hij het leuk vond om mij de weg naar de wc te belemmeren. In plaats van de kus op zijn wang (waar hij om vroeg), kreeg hij er een klap op.
Groetjes Liesbeth en een lebber van Luuk.
Tessa 07-03-2007 --- 15-03-2018
Tessa 07-03-2007 --- 15-03-2018
- Rataplan
- Zeer actief
- Berichten: 7652
- Lid geworden op: 03 jan 2003 12:49
- Mijn ras(sen): asielhonden!
- Locatie: roze wolk
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Hahah en heeft hij nu een herderpup? Lightsun rent voor hij naar de wc gaat eerst naar zijn vriendin om eens heerlijk te knuffelenLiesbeth schreef:Als jij moet pissen maar het niet kan of mag, voel jij je dan zo fijn?
Jij misschien wel, maar ik niet. En mocht je mij beletten om naar de wc te gaan dan kan je een klap in je gezicht verwachten. Net zoals mijn man toen wij nog verkering hadden en hij het leuk vond om mij de weg naar de wc te belemmeren. In plaats van de kus op zijn wang (waar hij om vroeg), kreeg hij er een klap op.
Obelix 6-5- 2004 - 13-6- 2009 Rataplan 7-4 1998- 18-3-2013 Forever may not be long enough for this love....
- Lightsun
- Actief
- Berichten: 246
- Lid geworden op: 19 feb 2014 14:04
- Mijn ras(sen): Duitse Herder
- Aantal honden: 1
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Ugh. Ik wou het met rust laten allemaal. Maar kennelijk niet.
Zo!Je bent een hele stoer meid hoor met je slaan! Mischien wil je dat ook een keertje hier komen proberen?Liesbeth schreef: Blabla stoer gelul
ha ha! Oh ho ho! Jij gekke grapjas dat je bent.Rataplan schreef: Hahah en heeft hij nu een herderpup? Lightsun rent voor hij naar de wc gaat eerst naar zijn vriendin om eens heerlijk te knuffelendan doet zij de deur pas open
Helemaal met je eens. Ik heb ook net even een PB gestuurd om dat te zeggen.ranetje schreef: Nog maar een keer quoten, want zo voortreffelijk uitgelegd!
- ranetje
- Zeer actief
- Berichten: 55965
- Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
- Mijn ras(sen): Griffon Korthals
- Aantal honden: 1
- Locatie: Gelderland
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Dus .....................?Lightsun schreef:Helemaal met je eens. Ik heb ook net even een PB gestuurd om dat te zeggen.ranetje schreef: Nog maar een keer quoten, want zo voortreffelijk uitgelegd!
- Lightsun
- Actief
- Berichten: 246
- Lid geworden op: 19 feb 2014 14:04
- Mijn ras(sen): Duitse Herder
- Aantal honden: 1
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Edit: Ach laat ook maar. Ik heb er helemaal geen zin. Nee Heavy, dat is niet de reden er voor.Heavy schreef: Het zal wel meer te maken hebben met het feit dat pup binnenkort langer alleen moet zijn wegens werken.
- Roompie
- Zeer actief
- Berichten: 7116
- Lid geworden op: 23 dec 2010 19:55
- Aantal honden: 1
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
ranetje schreef:Ik hoop dat je dit goed gelezen hebt @LightsunDaniBanani schreef: Ik heb de relevante stukken even gemarkeerd. Ik begrijp wat jouw idee hierachter is, en ik snap ook dat je het zelf niet ziet als zo'n groot probleem - immers, je pup hoeft voor jouw gevoel maar heel eventjes te wachten, doet dat ook keurig, en plast daarna netjes buiten. Dan is het logischerwijs verleidelijk om te denken dat je training werkt, je bereikt tenslotte het resultaat waar je naar zoekt. Maar ik denk echt dat je jezelf daarmee voor de gek houdt. In de basis zal een hond niet in zijn eigen huis willen plassen. Dat doet jouw pupje ook niet, want hij houdt zijn plasje op terwijl hij wel moet plassen. Hij wacht tot jij de deur open doet. Hij begrijpt dus al dat hij soms even moet wachten, maar dat komt niet door jouw training, dat komt omdat het een instinctieve neiging is niet zijn eigen huis te bevuilen. Hij geeft het ook al aan, want hij gaat piepen. Maar doordat jij hem daarna nog laat wachten leer je hem juist het tegenovergestelde van wat je wil: namelijk, dat piepen niet helpt want baasje komt wel maar doet verder niks. Dat jij een minuut later die deur opent linkt hij misschien wel, maar misschien ook wel helemaal niet aan zijn gepiep. Dat weet je niet, en dat lijkt me dus niet de handigste trainingsvorm. Daarnaast schrijf je dat hij het zo snel mogelijk zal snappen dankzij jouw training - maar hij snapt het allang. Hij plast liever buiten dan binnen en kan het aangeven. Knap kind! Wat jij nu doet is hem onnodig, keer op keer, laten bewijzen dat hij dat kan. Maar het principe begrijpt hij al, en de rest is puur een kwestie van groeien. Dat kan je niet afdwingen of versnellen, dat snap jij ook best wel.
Ik denk dat je het nut van jouw training overschat. En ook voor een dier is een volle blaas een onprettig gevoel, net zo goed als voor ons. Hij piept natuurlijk niet voor niets. Dus eigenlijk laat je de pup met een onplezierig gevoel wachten zodat je hem iets kan leren wat hij al snapt, want als hij het niet snapte liet hij z'n plasje wel gewoon lopen. En dat is heus niet wereldschokkend erg, en je pup zal zich ook heus niet doodellendig voelen, maar het is wel overbodig. Dus ik snap eigenlijk nog steeds niet wat je ermee denkt te bereiken. Hij begrijpt het concept zindelijkheid, hij geeft het aan, het enige wat nu rest is een grotere blaas en betere blaascontrole en dat is niet trainbaar.
Nog maar een keer quoten, want zo voortreffelijk uitgelegd!![]()
En?ranetje schreef:Dus .....................?Lightsun schreef:Helemaal met je eens. Ik heb ook net even een PB gestuurd om dat te zeggen.ranetje schreef: Nog maar een keer quoten, want zo voortreffelijk uitgelegd!

- Marjoleine
- Zeer actief
- Berichten: 53089
- Lid geworden op: 02 sep 2004 14:18
- Mijn ras(sen): Friese en Cubaanse hounen
- Locatie: de polder
- Contacteer:
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Ik ben ook benieuwd.
-
Sterrefee
- Actief
- Berichten: 166
- Lid geworden op: 16 jun 2013 11:45
- Mijn ras(sen): Gordon Setter
- Aantal honden: 1
- Locatie: Tholen
- Contacteer:
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
@ Ts, ik heb een pup van vandaag 12 weken, ik heb hem morgen 3 weken in huis. Er gebeuren hier weinig ongelukjes (vind ik), hij plast soms binnen als ik gewoon te laat ben. Dat gebeurd zo'n 1 keer in de 2 dagen.
Ik heb vandaag bijgehouden hoe vaak ik naar buiten ben geweest en om welke tijden:
6.45
8.00
9.30
10.45
11.45
12.30 (ik zag dat hij moest omdat hij op een bepaalde manier rond liep)
13.45
Ik ga dus ongeveer elk uur en als ik aan hem zie dat hij moet ga ik extra. Best druk met een peuter en een kleuter erbij
Gaan jullie ook zo veel? En als hij geplast heeft, ga je dan gelijk weer naar binnen of loop je dan nog even? Wij lopen nog weinig omdat wij een groot ras hebben, ivm hd. Als hij geplast heeft lopen we direct van het veldje weer terug naar huis. Soms loop ik wat langer, als hij dan aan het begin van het wandelingetje plast en ik kom na 20 min thuis, plast hij vaak na 3 kwartier binnen, maar dat is gewoon omdat hij nog echt ieder uur moet plassen.
Die van ons weet nu geloof ik wel dat het de bedoeling is dat hij op het veld plast en poept, maar als hij moet dan moet hij. Vaak piept hij of loopt hij rondjes door de kamer, dan til ik hem op en loop ik met hem naar het veldje. Ik geloof niet dat een pup de link legt tussen 'iets doen', in jullie geval plassen, in ons geval rondjes lopen of piepen, en buiten spelen.
Succes in ieder geval
Ik heb vandaag bijgehouden hoe vaak ik naar buiten ben geweest en om welke tijden:
6.45
8.00
9.30
10.45
11.45
12.30 (ik zag dat hij moest omdat hij op een bepaalde manier rond liep)
13.45
Ik ga dus ongeveer elk uur en als ik aan hem zie dat hij moet ga ik extra. Best druk met een peuter en een kleuter erbij
Die van ons weet nu geloof ik wel dat het de bedoeling is dat hij op het veld plast en poept, maar als hij moet dan moet hij. Vaak piept hij of loopt hij rondjes door de kamer, dan til ik hem op en loop ik met hem naar het veldje. Ik geloof niet dat een pup de link legt tussen 'iets doen', in jullie geval plassen, in ons geval rondjes lopen of piepen, en buiten spelen.
Succes in ieder geval

-
Dinos
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Even luchtig, als ik plas poep mag ik fijn naar buiten.
Phoenix als ik poep en leg hem op de juiste plek gaat mijn baasje zo gek op één been lopen en roept iets van gatver hartstikke leuk, rare lui die mensen.
Phoenix als ik poep en leg hem op de juiste plek gaat mijn baasje zo gek op één been lopen en roept iets van gatver hartstikke leuk, rare lui die mensen.
- Huu6
- Vaste gebruiker
- Berichten: 40
- Lid geworden op: 14 jul 2014 15:21
- Mijn ras(sen): Kruising Labrador/Stabyhoun
- Aantal honden: 1
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Hilde, dit was het precies! Week later, probleem opgelost, tnx!Hilde schreef:Je beloont hem zeg je? Wanneer doe je dat? Heel veel pups stoppen met plassen als ze beloont worden terwijl ze nog niet uitgeplast zijn, gewoon uit enthousiasme
HUUB *15-05-2014


- ranetje
- Zeer actief
- Berichten: 55965
- Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
- Mijn ras(sen): Griffon Korthals
- Aantal honden: 1
- Locatie: Gelderland
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Wat goedHuu6 schreef:Hilde, dit was het precies! Week later, probleem opgelost, tnx!Hilde schreef:Je beloont hem zeg je? Wanneer doe je dat? Heel veel pups stoppen met plassen als ze beloont worden terwijl ze nog niet uitgeplast zijn, gewoon uit enthousiasme
-
lunaquinty
- Zeer actief
- Berichten: 1188
- Lid geworden op: 22 mar 2014 13:02
- Mijn ras(sen): bordeauxdog, cane corso, chihuahua
- Aantal honden: 4
- Locatie: mierlo
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
ja, hahaha, dat heb ik bij phoenix ook gemerkt. als zij zit te plassen en ik jubel "goed zo!!!" , houd ze meteen op met plassen en rent naar me toe. voortaan toch maar iets later gaan jubelen, maar ik was bang dat ze dan de link niet zou leggen met het plassen.Huu6 schreef:Hilde, dit was het precies! Week later, probleem opgelost, tnx!Hilde schreef:Je beloont hem zeg je? Wanneer doe je dat? Heel veel pups stoppen met plassen als ze beloont worden terwijl ze nog niet uitgeplast zijn, gewoon uit enthousiasme
- ranetje
- Zeer actief
- Berichten: 55965
- Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
- Mijn ras(sen): Griffon Korthals
- Aantal honden: 1
- Locatie: Gelderland
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Daarom zeg ik pas braaf en beloon ik met iets lekkers als de pup zelf ophoudt met plassen.
Tijdens het plassen benoem ik wat ze doen ("plasje doen"), zodat ik dat later als opdracht kan gebruiken.
Tijdens het plassen benoem ik wat ze doen ("plasje doen"), zodat ik dat later als opdracht kan gebruiken.
- renee-uk
- Zeer actief
- Berichten: 51685
- Lid geworden op: 02 mei 2008 00:49
- Mijn ras(sen): duitse herder
- Aantal honden: 1
- Locatie: Coventry UK
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
zo doe ik het ook alleen beloon ik niet met lekkers maar met mijn stemranetje schreef:Daarom zeg ik pas braaf en beloon ik met iets lekkers als de pup zelf ophoudt met plassen.
Tijdens het plassen benoem ik wat ze doen ("plasje doen"), zodat ik dat later als opdracht kan gebruiken.
fijn dat het opgelost is ts

you can never replace the dogs you've lost, but you can always find a new one to love
-
63673J
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Als ik je goed begrijp is het zo dat als je hem laat wachten als hij aangeeft dat hij moet, en hij plast dan in huis, dat dat dan is omdat hij (nog) niet "snapt" dat hij even moet wachten. Maar hoe weet je dat, als je óók weet dat hij nog onvoldoende controle heeft over zijn blaas? Misschien snapt hij het wel maar kan hij het gewoonweg niet.Lightsun schreef:Wat ik er mee berijk is dat stitch heel goed begrijpt dat hij soms even moet wachten met plassen ook als hij het aan geeft. Zoals ik al eerder aan gaf in dit topic ergens, Stitch gaat erg veel met ons mee naar familie/uit eten/noem het maar op en niet iedereen heeft de deur openstaan zoals wij. Dus dan in die situatie gaan we netjes even ieder uur naar buiten zodat meneer even kan plassen. Maar mocht hij nou moeten plassen en de deur staat niet open leert hij het aan te geven en even te wachten. Niet iedereen zit in de woon kamer bij de deur zoals wij zitten.DaniBanani schreef:Maar Lightsun, leg het mij dan eens uit, als je wil?
Wat ik lees:
- Pupje geeft aan dat hij moet plassen
- Jij gaat naar hem toe, beloont pup voor het aangeven, en laat hem wachten
- Pupje moet nodig plassen maar houdt het op omdat hij liever niet binnen plast
- Na 2 minuten mag pupje buiten plassen
Wat leert hij daar nu van? Hij doet blijkbaar al zijn best om niet binnen te plassen, anders dééd hij dat wel, en de rest is dan toch gewoon leeftijd? Betere controle, grotere blaas? Ik snap eigenlijk niet wat training, op welke manier ook, daar nou aan toevoegt zodra een hond het basisprincipe -plassen doen we buiten- eenmaal doorheeft. Terwijl je wél het risico loopt dat de hond er een negatieve associatie mee krijgt, omdat hij immers telkens met een vol blaasje moet blijven wachten en baasje hem ogenschijnlijk niet goed begrijpt. Je weet dat hij het kan, waarom moet je dat dan eindeloos herhalen terwijl je ook weet dat hij het vanzelf langer op leert houden, niet omdat je daarop traint maar omdat hij dat uit zichzelf toch al gaat doen?
En ik verwacht echt niet dat hij het helemaal 100% goed doet of uren zijn plasje ophoudt. Ik weet dat dat allemaal vanzelf wel komt. Maak ik me ook totaal geen zorgen over. Maar op dit moment ben ik dit met hem 's avonds aan het trainen zodat hij dit zo snel mogelijk snapt.
Ik begrijp ook niet wat hij daarvan leert. Het is toch juist de bedoeling dat hij aangeeft dat hij moet? Dat is al een hele mijlpaal - vind ik dan - dat zo'n hondje snapt dat je moet aangeven dat je moet plassen, ze begrijpen dan al dat ze het niet binnen moeten doen en dat vind ik een hele prestatie. En dan moet je als baas dus je hondje meteen buiten zetten, daarmee voorkom je ongelukjes doordat ze het nog niet kunnen ophouden en is je hondje weer fijn braaf en is iedereen blij, wat is anders de zin van het aangeven?? Misschien kun je hem leren dat je er heel blij mee bent dat hij het zo goed aangeeft, dat lijkt me niet alleen fijner voor de hond maar ook zinvoller.
-
beatje
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Eigenlijk
laat ik mijn honden nu nog niet echt wachten als ze aangeven dat ze moeten plassen.Als er één bij de deur staat te piepen is het meestal noodgevalletje,en gaat de deur zo snel mogelijk open.
Mijn pups waren eigenlijk allemaal vrij snel zindelijk,maar dat had er denk ik vooral mee te maken dat ik ze vrij veel uit liet en dat ze van elkaar zagen dat er buiten geplast werd.
Mijn pups waren eigenlijk allemaal vrij snel zindelijk,maar dat had er denk ik vooral mee te maken dat ik ze vrij veel uit liet en dat ze van elkaar zagen dat er buiten geplast werd.
- Marjoleine
- Zeer actief
- Berichten: 53089
- Lid geworden op: 02 sep 2004 14:18
- Mijn ras(sen): Friese en Cubaanse hounen
- Locatie: de polder
- Contacteer:
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Ik heb altijd geleerd dat als je "goed zo" gaat roepen als een hond net apporteert, het apport acuut uit zijn bek valt. Echt du moment dat je beloont: plop.ranetje schreef:Daarom zeg ik pas braaf en beloon ik met iets lekkers als de pup zelf ophoudt met plassen.
Tijdens het plassen benoem ik wat ze doen ("plasje doen"), zodat ik dat later als opdracht kan gebruiken.
Dit is eigenlijk precies hetzelfde: niet belonen tijdens, maar direct erna.
En als je er even over nadenkt geldt het voor alles: pas belonen als het gedaan is en niet tijdens. Anders blijven ze halverwege hangen omdat belonen betekent dat het klaar is.
Logisch eigenlijk
Fijn dat het opgelost is!
- DeDiana
- Zeer actief
- Berichten: 19319
- Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
- Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
- Aantal honden: 4
- Locatie: Spanje
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
TS, fijn dat het nu goed gaat.Marjoleine schreef:Ik heb altijd geleerd dat als je "goed zo" gaat roepen als een hond net apporteert, het apport acuut uit zijn bek valt. Echt du moment dat je beloont: plop.ranetje schreef:Daarom zeg ik pas braaf en beloon ik met iets lekkers als de pup zelf ophoudt met plassen.
Tijdens het plassen benoem ik wat ze doen ("plasje doen"), zodat ik dat later als opdracht kan gebruiken.
Dit is eigenlijk precies hetzelfde: niet belonen tijdens, maar direct erna.
En als je er even over nadenkt geldt het voor alles: pas belonen als het gedaan is en niet tijdens. Anders blijven ze halverwege hangen omdat belonen betekent dat het klaar is.
Logisch eigenlijk
Fijn dat het opgelost is!
Ik heb er ook een handje van om (in het algemeen) te vroeg 'jááá!' of 'goed zo!' te roepen en dat werkt het aanleren van commando's niet bepaald in de hand. Dan denkt je hond inderdaad al halverwege de oefening dat dát is wat hij moet doen.
- Lynnepien
- Zeer actief
- Berichten: 2346
- Lid geworden op: 20 jun 2008 00:59
- Mijn ras(sen): Teckel
- Aantal honden: 1
- Locatie: Antwerpen
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Hier hetzelfde. Pippa moet zitten voor ze aan- of afgelijnd wordt. Als ik 'dat is flink' zeg voor de lijn eraan is, staat ze alweer recht. Ik heb mezelf dus moeten leren om dat pas te zeggen als ze ook echt weer 'vrij' heeft.Marjoleine schreef:Ik heb altijd geleerd dat als je "goed zo" gaat roepen als een hond net apporteert, het apport acuut uit zijn bek valt. Echt du moment dat je beloont: plop.ranetje schreef:Daarom zeg ik pas braaf en beloon ik met iets lekkers als de pup zelf ophoudt met plassen.
Tijdens het plassen benoem ik wat ze doen ("plasje doen"), zodat ik dat later als opdracht kan gebruiken.
Dit is eigenlijk precies hetzelfde: niet belonen tijdens, maar direct erna.
En als je er even over nadenkt geldt het voor alles: pas belonen als het gedaan is en niet tijdens. Anders blijven ze halverwege hangen omdat belonen betekent dat het klaar is.
Logisch eigenlijk
Fijn dat het opgelost is!

- ranetje
- Zeer actief
- Berichten: 55965
- Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
- Mijn ras(sen): Griffon Korthals
- Aantal honden: 1
- Locatie: Gelderland
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
PreciesMarjoleine schreef:Ik heb altijd geleerd dat als je "goed zo" gaat roepen als een hond net apporteert, het apport acuut uit zijn bek valt. Echt du moment dat je beloont: plop.ranetje schreef:Daarom zeg ik pas braaf en beloon ik met iets lekkers als de pup zelf ophoudt met plassen.
Tijdens het plassen benoem ik wat ze doen ("plasje doen"), zodat ik dat later als opdracht kan gebruiken.
Dit is eigenlijk precies hetzelfde: niet belonen tijdens, maar direct erna.
En als je er even over nadenkt geldt het voor alles: pas belonen als het gedaan is en niet tijdens. Anders blijven ze halverwege hangen omdat belonen betekent dat het klaar is.
Logisch eigenlijk
Fijn dat het opgelost is!
- Zamunda
- Zeer actief
- Berichten: 17100
- Lid geworden op: 05 mei 2013 07:44
- Aantal honden: 0
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Iedere combi (en situatie) zijn eigen manier, maar hier betekent belonen niet dat het klaar is. Daar heb ik bewust op getraind, ik wil haar namelijk tussendoor ook kunnen vertellen dat ze het goed doet: 'goed hoor' is dus niet hetzelfde als klaar.
Bij iets als plassen ga ik natuurlijk niet een feestje bouwen tijdens het plassen, maar 'goed zo plasje doen' zeg ik wel (op een rustige toon).
Bij iets als plassen ga ik natuurlijk niet een feestje bouwen tijdens het plassen, maar 'goed zo plasje doen' zeg ik wel (op een rustige toon).
-
lunaquinty
- Zeer actief
- Berichten: 1188
- Lid geworden op: 22 mar 2014 13:02
- Mijn ras(sen): bordeauxdog, cane corso, chihuahua
- Aantal honden: 4
- Locatie: mierlo
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
phoenix is pas 10 weken, en nog geen week hier, maar vannacht maakte ze me 2x wakker omdat ze nodig moest plassen. 1x om 3 uur en 1x om 8 uur(niet echt nacht meer, maar goed
) ze sprong met haar voorpoten op bed en kraste over mijn been. in de tuin deed ze meteen haar plasje, dus ik was heel erg trots. 
- ranetje
- Zeer actief
- Berichten: 55965
- Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
- Mijn ras(sen): Griffon Korthals
- Aantal honden: 1
- Locatie: Gelderland
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
lunaquinty schreef:phoenix is pas 10 weken, en nog geen week hier, maar vannacht maakte ze me 2x wakker omdat ze nodig moest plassen. 1x om 3 uur en 1x om 8 uur(niet echt nacht meer, maar goed) ze sprong met haar voorpoten op bed en kraste over mijn been. in de tuin deed ze meteen haar plasje, dus ik was heel erg trots.
- ranetje
- Zeer actief
- Berichten: 55965
- Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
- Mijn ras(sen): Griffon Korthals
- Aantal honden: 1
- Locatie: Gelderland
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Hier betekent beloning ook niet dat iets "klaar" is.Zamunda schreef:Iedere combi (en situatie) zijn eigen manier, maar hier betekent belonen niet dat het klaar is. Daar heb ik bewust op getraind, ik wil haar namelijk tussendoor ook kunnen vertellen dat ze het goed doet: 'goed hoor' is dus niet hetzelfde als klaar.
Bij iets als plassen ga ik natuurlijk niet een feestje bouwen tijdens het plassen, maar 'goed zo plasje doen' zeg ik wel (op een rustige toon).
Maar dat moet een hond leren.
Een pup heeft dat over het algemeen nog niet zo goed geleerd.
En afleiden tijdens plassen is ook niet zo handig als ze nog moet leren dat het buiten moet.
- Zamunda
- Zeer actief
- Berichten: 17100
- Lid geworden op: 05 mei 2013 07:44
- Aantal honden: 0
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Dat kwam bij mij in onderstaande quote anders over, maar dan zijn we het dus eensranetje schreef:Hier betekent beloning ook niet dat iets "klaar" is.Zamunda schreef:Iedere combi (en situatie) zijn eigen manier, maar hier betekent belonen niet dat het klaar is. Daar heb ik bewust op getraind, ik wil haar namelijk tussendoor ook kunnen vertellen dat ze het goed doet: 'goed hoor' is dus niet hetzelfde als klaar.
Bij iets als plassen ga ik natuurlijk niet een feestje bouwen tijdens het plassen, maar 'goed zo plasje doen' zeg ik wel (op een rustige toon).
Maar dat moet een hond leren.
Een pup heeft dat over het algemeen nog niet zo goed geleerd.
En afleiden tijdens plassen is ook niet zo handig als ze nog moet leren dat het buiten moet.
ranetje schreef:PreciesMarjoleine schreef:Ik heb altijd geleerd dat als je "goed zo" gaat roepen als een hond net apporteert, het apport acuut uit zijn bek valt. Echt du moment dat je beloont: plop.ranetje schreef:Daarom zeg ik pas braaf en beloon ik met iets lekkers als de pup zelf ophoudt met plassen.
Tijdens het plassen benoem ik wat ze doen ("plasje doen"), zodat ik dat later als opdracht kan gebruiken.
Dit is eigenlijk precies hetzelfde: niet belonen tijdens, maar direct erna.
En als je er even over nadenkt geldt het voor alles: pas belonen als het gedaan is en niet tijdens. Anders blijven ze halverwege hangen omdat belonen betekent dat het klaar is.
Logisch eigenlijk
Fijn dat het opgelost is!
- ranetje
- Zeer actief
- Berichten: 55965
- Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
- Mijn ras(sen): Griffon Korthals
- Aantal honden: 1
- Locatie: Gelderland
Re: Joepie, als ik binnen plas, nemen ze me fijn naar buiten
Zamunda, kijk even wat ik dik had gemaakt in dat stukje, dus waar ik "precies" van schreef
Aangezien voor veel mensen "goedzo" (+koekje) het zelfde is als "klaar" bij een heleboel opdrachten omdat ze het de hond (ongewild) zo hebben geleerd krijg je dat vervolgens bij een heleboel oefeningen.
Ik heb heel wat cursisten gehad die met het probleem kwamen te zitten dat de aandacht van de hond weg was als het snoepje/goedzo was gegeven.
En mensen die goedzo riepen als de hond het apport oppakten............... dat dan dus never nooit bij de baas kwam.
Want bij goedzo was de apport oefening klaar.
Hier is iets klaar als ik vrij geef.
Dat "vrij" geven hoeft natuurlijk nog niet bij het plasje doen van de pup waar het topic over gaat
Misschien het ik het niet duidelijk genoeg neergezet, kan best
Is het zo beter of maak ik het nu onduidelijker?
Aangezien voor veel mensen "goedzo" (+koekje) het zelfde is als "klaar" bij een heleboel opdrachten omdat ze het de hond (ongewild) zo hebben geleerd krijg je dat vervolgens bij een heleboel oefeningen.
Ik heb heel wat cursisten gehad die met het probleem kwamen te zitten dat de aandacht van de hond weg was als het snoepje/goedzo was gegeven.
En mensen die goedzo riepen als de hond het apport oppakten............... dat dan dus never nooit bij de baas kwam.
Want bij goedzo was de apport oefening klaar.
Hier is iets klaar als ik vrij geef.
Dat "vrij" geven hoeft natuurlijk nog niet bij het plasje doen van de pup waar het topic over gaat
Misschien het ik het niet duidelijk genoeg neergezet, kan best
Is het zo beter of maak ik het nu onduidelijker?


