Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Forum waar men kan praten over het gedrag en de opvoeding van puppies en volwassen honden (of de eigenaar).

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Antonetta
Zeer actief
Berichten: 4912
Lid geworden op: 20 okt 2009 12:06
Mijn ras(sen): Ik heb een kruising chihuahua x pinscher en een kruising shih tzu x chihuahua.
Aantal honden: 2

Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Antonetta »

Zijn er hier baasjes met een kruising chihuahua/pincher?

Ik heb er een van 12 weken, en weet mij soms geen raad met de aanpak van Balou.

Balou is een beetje een probleem hondje aan het worden. Buiten dat hij last van een blaasontsteking, struviet en blaassteentjes heeft (is ergens anders op het forum al beschreven) maak ik mij ook zorgen over zijn gedrag. Ik denk niet dat zijn gedrag nog iets te maken heeft met zijn ziek zijn. Hij heeft een eigen willetje en laat zich niet afleiden van de streken waar hij mee bezig is. B.v.b. vanmiddag had hij een dode naaktlak in zijn bekje, ik pakte hem af. Meneer is niet geïnteresseerd in het speeltje dat ik hem aanbied, hij pikt het niet dat ik zijn buit heb afgepakt en zet zijn tanden in mijn vingers. Net als hij een paar dagen eerder ook al had gedaan, toen had ik niet door waarom hij nijdig werd, maar achteraf gezien kwam het doordat ik hem optilde. Dit wil hij dus alleen wanneer hij tegen mij op gaat staan, dus alleen wanneer hij het wil. Mijn schoonzoon heeft het zelfde met hem gehad, die tilde hem op voor een andere hond (hij heeft omdat hij ziek is niet zijn volledige enting gehad dus liever nog geen contact met andere honden), ook toen probeerde Balou hem in zijn vingers te bijten. Mijn schoonzoon heeft zelf twee honden van pup af aan, maar vind het gedrag van pup Balou maar vreemd.
Nu is het niet allemaal kommer en kwel met Balou, als ik hem smorgens uit zijn bench haal is hij een schatje. Ook laat hij duidelijk merken dat hij mij als zijn baasje ziet, hij trekt het meeste naar mij toe en zoekt bij mij bescherming. Hij vind het heerlijk om te knuffelen maar omdat zijn gedrag zo om kan slaan moet ik hem in de gaten houden, voor ik het weet hangt hij in mijn wang. Hij bijt meestal in mijn vingers maar heeft al een paar keer naar mijn gezicht gehapt.
Zijn gedrag word vervelender na de middag, savonds is hij vaak echt niet leuk meer. Ik heb hem al savonds gedwongen in de bench gelaten, omdat ik dacht dat zijn gedrag kwam omdat hij moe was. Ik heb hem buiten een uur zijn gang laten gaan achter een balletje aan, misschien moest hij zijn energie kwijt. Maar als ik dan maar mijn hand naar zijn riempje uitsteek, hangt hij al in mijn vingers. Hij bijt mij tot bloedens toe.
Ik ben blij met Balou, wilde hem erg graag en wil hem zeker niet kwijt, maar savonds ben ik hem op het ogenblik goed zat. Ik weet niet hoe ik dit handje vol hond dat waarschijnlijk erg dominant is (hij is veel op zijn knuffel aan het rijen) en de baas in huis wil zijn, op zijn plek moet zetten. Ik word niet boos (met moeite) blijf lief en zet hem in zijn bench om af te koelen. Als ik hem er weer uit haal wil hij bij mij zijn, maar kan het gedonder dus ook zo weer opnieuw beginnen.

Balou is niet de enige pup die ik heb groot gebracht, een JR, cairn terriërs, een bordeauxdog en mijn DH/BS, geen van mijn pups heeft het gedrag van Balou vertoond. Natuurlijk hebben mijn pups mij wel pup knauwtjes gegeven en ook zo hun buien gehad, maar Balou bijt anders, nijdig en door.

Ik hoop dat er chihuahua/pincher baasjes zijn die mij kunnen adviseren, en dat mij word verteld dat dit een voorbijgaande periode is.

Ik heb al contact met de puppycursus hier in de buurt opgenomen, waar hij als hij zijn entingen heeft gehad zeker naar toe gaat.

AfbeeldingHij kan ook heel lief zijn, als hij daar zin in heeft.
Afbeelding.
Semper Fidelis, Coco, Gipsy, Gizmo en Mowgli.
Gebruikersavatar
fes/lou
Zeer actief
Berichten: 9311
Lid geworden op: 23 apr 2002 00:27
Locatie: rotterdam
Contacteer:

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door fes/lou »

Ik zou dat ding gewoon eens corrigeren! Is hij helemaal besodeflikkerd om je te bijten!
Foeter hem maar een keer flink uiit.
Hoe vaak krijgt hij tussendoor rust? Ik heb nl uit je verhaal het idee dat hij overprikkeld raakt en doordraait...
"All animals are equal, but some are more equal than others." George Orwell
Gebruikersavatar
Ingding
Zeer actief
Berichten: 889
Lid geworden op: 15 mei 2012 17:12
Aantal honden: 2

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Ingding »

Ik zou ook niet lief blijven. Alleen omdat het een heel klein hondje is? Zou je ook lief blijven als hij een paar formaten groter was geweest?
Gebruikersavatar
kipo
Zeer actief
Berichten: 8556
Lid geworden op: 09 jul 2011 23:08

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door kipo »

Volgens mij heeft zo'n hondje behoefte aan rust en regelmaat, een strakke dagindeling met een paar verplichte rustmomenten, zodat hij 's avonds niet overprikkeld en moe is. Verder gebeuren er dingen omdat IK dat wil, niet omdat hij dat wil, oppakken doe ik als ik wil, niet als hij mij laat weten dat ik dat moet doen, net als spelen, dat is afgelopen als ik het zeg. Mij bijten, echt boos bijten, accepteer ik niet, absoluut niet! Waarschijnlijk heeft 'ie dan al een correctie te pakken, voordat ik heb kunnen nadenken wat te doen. Mocht ik wel tijd hebben om na te denken, zet ik hem waarschijnlijk met een luid en duidelijk 'nee' of 'foei' apart.
Gebruikersavatar
Kipper
Zeer actief
Berichten: 575
Lid geworden op: 31 mei 2012 10:13
Mijn ras(sen): dwerg-pincher, australian cattle-dog, border collie x australian cattle-dog en een mechelse herder
Aantal honden: 4

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Kipper »

Hier een baasje van een Dwerg-pincher( waarschijnlijk zal er ook iets van chi in zitten, ze is zo klein gebleven)
Meteen dit probleem aanpakken is ook mijn advies en zeer consequent zijn.
Ik heb ook al verschillende rassen gehad, maar deze spannen de kroon!!
Ik zeg altijd "ze is zeer vocaal"en daarmee bedoel ik snel en luid piepen, blaffen, grommen( en dan idd ook bijten als je niet op tijd ingrijpt).
Ze heeft energie voor tien, ook nu met die hitte, daar merk ik bij haar niets van.
Geen vinger geven, want ze wil de hele hand....
Ze ziet er schattig uit, maar is een wolf in schaapskleren hoor!
Sanner
Zeer actief
Berichten: 5570
Lid geworden op: 14 aug 2010 18:08

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Sanner »

Hier een chihuahua, maar ik herken dit gelukkig helemaal niet. Jamie heeft me nog nooit gebeten of ook maar geprobeerd.
Jamie vond het als pup zijnde ook nooit prettig om opgetild te worden, zij uitte dit door weg te lopen, ergens onder te gaan zitten, trillen e.d. Iedere keer als ik haar op moest tillen (als we trap op moesten o.i.d.) zei ik dan; optillen. Nu kent ze dat en vind ze het prima, ze weet wat er gaat gebeuren.
En verder ben ik het eens met de rest, geef die hond wat duidelijkheid en pik niet alles van hem.
Gebruikersavatar
Chihuahua-paws
Zeer actief
Berichten: 23554
Lid geworden op: 14 jul 2011 13:29
Mijn ras(sen): Chihuahua langhaar
Aantal honden: 2

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Chihuahua-paws »

Ik heb een soort gelijke kruising.

Ik pak hem nooit op bij andere honden. Dan krijgt meneer ineens last van grootheids waanzin.
Als je dus geen contact wilt nog kun je het beste even oversteken ofzo in plaats van oppakken is mijn mening.

Eten af pakken dat was in het begin met Toots ook een probleem en is nog steeds wel eens lastig.
Het grappige is dat in het begin ik dan mijn hand weg trok dan had meneer zijn zin ,nu als hij ineens zijn bui heeft pak ik gewoon bijv een bakje van een toetje wat hij aan het uitlikken is weg en soms word meneer even nijdig. Maakt niks uit laat hem maar lekker nijdig zijn. Soms haald hij uit. Jammer voor hem ik heb er niks van. Wat wel heel erg heeft geholpen is iets af pakken en dan 1 min later weer terug geven en dat met veel meer dingen doen. Kluifjes , voerbakjes , speeltjes etc.

Ik denk wel dat het er altijd een beetje in blijft zitten ze zijn gewoon best pittig. Als je zelf maar onthoud dat het niet altijd zielig is als je een keer een brul ofzo geeft. Krijgen ze niets van.
It's the animal, it's the animal, it's the animal instinct in me..

Toots we zullen je nooit vergeten. Rust zacht.
bouvierpoedel
Zeer actief
Berichten: 51968
Lid geworden op: 08 dec 2009 06:32
Mijn ras(sen): Bouviers en grote poedels.

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door bouvierpoedel »

Nanna schreef:
Antonetta schreef:Ik word niet boos (met moeite) blijf lief en zet hem in zijn bench om af te koelen.
Ik zou maar eens wèl boos worden ;-) Je laat je toch niet uit dominantie en saggerijn door je eigen hond bijten?
Dat dus.
Hij ziet je echt niet als baas ,anders zou hij het lef niet in zijn donder hebben om je te bijtenn en naar je gezicht uit te halen.
Dat deed hij bij mij maar 1 x . :lekkerpuh:
Wat je zegt ben je zelfffff :lekkerpuh:
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

1 ding is zeker, hij vind je lief, maar JIJ bent niet de baas :engel: dat is hij
Ik zou zeer zeker in het dagelijks leven ff de puntjes op de I zetten en flink ook :wink:
bouvierpoedel
Zeer actief
Berichten: 51968
Lid geworden op: 08 dec 2009 06:32
Mijn ras(sen): Bouviers en grote poedels.

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door bouvierpoedel »

kipo schreef:Volgens mij heeft zo'n hondje behoefte aan rust en regelmaat, een strakke dagindeling met een paar verplichte rustmomenten, zodat hij 's avonds niet overprikkeld en moe is. Verder gebeuren er dingen omdat IK dat wil, niet omdat hij dat wil, oppakken doe ik als ik wil, niet als hij mij laat weten dat ik dat moet doen, net als spelen, dat is afgelopen als ik het zeg. Mij bijten, echt boos bijten, accepteer ik niet, absoluut niet! Waarschijnlijk heeft 'ie dan al een correctie te pakken, voordat ik heb kunnen nadenken wat te doen. Mocht ik wel tijd hebben om na te denken, zet ik hem waarschijnlijk met een luid en duidelijk 'nee' of 'foei' apart.
Hier krijgen ze nooit hun verplichte rustmomentjes ,die pakken ze zelf en rara ik ben nog nooit in mijn handen gegrepen of uitgehaald naar mijn gezicht.
Ik geloof dat een hond dat instinctief ook wel weet wat hij kan flikken en bij wie.
Wat je zegt ben je zelfffff :lekkerpuh:
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

hier ook nooit verplichte rust momenten , vind ik zo`n onzin.
Kees jij bent van het begin af aan de baas en duidelijk, dit hondje wordt gepamperd en denkt dat hij zijn verzorgers kan opvoeden en corrigeren.
iemand moet de leiding hebben en zij hebben het duidelijk niet :wink:
Gebruikersavatar
*Esther
Zeer actief
Berichten: 11753
Lid geworden op: 30 okt 2008 13:07
Aantal honden: 3
Locatie: ede

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door *Esther »

Antonetta schreef: Balou is een beetje een probleem hondje aan het worden
Van een zin in de post gaan mijn haren in mijn nek flink omhoog staan, hopelijk heb je het uit wanhoop erneer gezet maar dit is echte onzin.
Hier ook een Pinschermix, man man, wat een stuk venijn op zijn tijd.
Aanpakken die hap, gewoon duidelijk zijn. net zoals je dus met die andere pups hebt gedaan.
Zoek een puppycursus waar je nu al gewoon kan starten, hup aan de gang met die kleine meneer!
Niet te veel knuffen maar laat zijn bovenkamertje maar eens werken. En maak heel duidelijk wat jouw grenzen zijn. Je zult er even een handrem op moeten zetten, later kun je de teugels wel weer laten vieren. Juist bij kleine hondjes moet je duidelijk en consequent zijn! probeer uit te vogelen wat bij hem wel werkt, wat jij moet doen waardoor zijn gedrag stopt. Bij zo'n klein venijntje moet je oppassen met handtastelijk worden, hij zal gelijk reageren met zijn bekkie. Als je het doet, moet je het vol overtuiging doen en niet halfbakken, hij leest jouw lichaamstaal goed! Succes!
Gebruikersavatar
Jaap*
Zeer actief
Berichten: 23491
Lid geworden op: 07 dec 2006 20:36
Mijn ras(sen): Jachthonden
Aantal honden: 1
Locatie: Friesland Baasje van Felix

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Jaap* »

Het is geen rasgebonden gedrag. Dat is maar zelden zo. Het is gewoon hóndengedrag wat ontstaat door onduidelijkheid en gebrek aan begrenzing.
Of je hond klein of groot is maakt niet uit, je moet hem als hónd serieus nemen. En dus zul je er sturing aan moeten geven.
Niet door nu ineens zomaar absurt streng of kwaad te worden, maar door duidelijk te zijn in wat je wel en niet wilt en duidelijk te maken dat jij daarover gaat.
Je moet betrouwbaar zijn, en dat betekent dat je niet iets negen keer kunt laten gebeuren en er vervolgens de tiende keer kwaad om kunt worden. Dat begrijpt een hond niet. Iets mag wél of iets mag niét.
Als je in de toekomst een fijne relatie met wederzijds begrip hebt ontwikkeld met je hond, kun je allerlei grijstinten en nuances gebruiken omdat je elkaar dan veel beter begrijpt. Maar tot die tijd heeft je hond vooral behoefte aan duidelijkheid en een rustige maar doortastende begeleiding.
Het makkelijkst is om een aantal regels in acht te nemen. Bijvoorbeeld: Niet op de bank, iets doen voor het eten, niet zomaar de deur uitvliegen etcetc. Niet omdat die regels op zich iets aan je hond veranderen, maar het zijn gemakkelijke middelen om jezelf eraan te herinneren dat jij zulke dingen allemaal bepaald, en niet hij.
Twee honden, 't waren hele nette, hechtten zeer aan het fatsoen.
Ze gingen eerst een boom opzetten, om aldaar hun plas te doen.
Lizzie.
Zeer actief
Berichten: 11584
Lid geworden op: 24 okt 2010 19:49
Mijn ras(sen): Poedel

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Lizzie. »

Jaap* schreef:Het is geen rasgebonden gedrag. Dat is maar zelden zo. Het is gewoon hóndengedrag wat ontstaat door onduidelijkheid en gebrek aan begrenzing.
Of je hond klein of groot is maakt niet uit, je moet hem als hónd serieus nemen. En dus zul je er sturing aan moeten geven.
Niet door nu ineens zomaar absurt streng of kwaad te worden, maar door duidelijk te zijn in wat je wel en niet wilt en duidelijk te maken dat jij daarover gaat.
Je moet betrouwbaar zijn, en dat betekent dat je niet iets negen keer kunt laten gebeuren en er vervolgens de tiende keer kwaad om kunt worden. Dat begrijpt een hond niet. Iets mag wél of iets mag niét.
Als je in de toekomst een fijne relatie met wederzijds begrip hebt ontwikkeld met je hond, kun je allerlei grijstinten en nuances gebruiken omdat je elkaar dan veel beter begrijpt. Maar tot die tijd heeft je hond vooral behoefte aan duidelijkheid en een rustige maar doortastende begeleiding.
Het makkelijkst is om een aantal regels in acht te nemen. Bijvoorbeeld: Niet op de bank, iets doen voor het eten, niet zomaar de deur uitvliegen etcetc. Niet omdat die regels op zich iets aan je hond veranderen, maar het zijn gemakkelijke middelen om jezelf eraan te herinneren dat jij zulke dingen allemaal bepaald, en niet hij.
Dit dus :ok:
Afbeelding
Pets_Passion
Zeer actief
Berichten: 2153
Lid geworden op: 30 sep 2009 07:28
Mijn ras(sen): Kromfohrländer Gladhaar en Ruwhaar
Aantal honden: 2
Locatie: Friesland
Contacteer:

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Pets_Passion »

Als hij zelf zijn rust niet pakt overdag zou ik hem verplichte benchrust geven. Aismee pakt normaal haar rust wel maar op sommige dagen waarbij er veel bezoek is en ze te weinig zelf aan haar rust toe komt doet het wonderen om haar daar even toe te verplichten.

Verder zou ik bij deze hond het NILIF principe toepassen, voor niks gaat de zon op.
Voor alles wat ie van je wil moet ie wat doen, jij bepaalt hoe, wat, wanneer.

Als je hem brok voert zou ik 's ochtends de brokken voor die dag afwegen en hem gedurende de dag dingen laten doen voor die brokjes.
Niet meer ingaan op zijn verzoeken, maar zelf het initiatief nemen.

Ook qua socialisatie zou ik hem zeker niet weghouden bij alle honden, ondanks dat hij nog niet goed beschermt is en wat kwakkelt met de gezondheid moet hij natuurlijk wel nog gewoon sociaal gedrag kunnen ontwikkelen. Die socialisatie kan je niet stopzetten of uitstellen..

Karen
Afbeelding

Kromfohrländers von Wirlbelsteijn
Gebruikersavatar
Henry
Vaste gebruiker
Berichten: 70
Lid geworden op: 15 jul 2012 10:48
Mijn ras(sen): Rottweiler
Aantal honden: 2

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Henry »

*Esther schreef:
Antonetta schreef: Balou is een beetje een probleem hondje aan het worden
Van een zin in de post gaan mijn haren in mijn nek flink omhoog staan, hopelijk heb je het uit wanhoop erneer gezet maar dit is echte onzin.
Het eerste wat ik dacht was, HALLO het is een pup van 12 weken.

Volg de adviezen van iedereen hier op, ga lekker met je hondje aan de gang en wees duidelijk
Afbeelding
Gebruikersavatar
Antonetta
Zeer actief
Berichten: 4912
Lid geworden op: 20 okt 2009 12:06
Mijn ras(sen): Ik heb een kruising chihuahua x pinscher en een kruising shih tzu x chihuahua.
Aantal honden: 2

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Antonetta »

Bedankt voor de reacties, en ik ben blij met jullie adviezen.

Ik wist niet meer wat ik nu wel en niet moet doen. Ik heb Balou in zijn nekvel geknepen nadat hij mij de eerste keer had gebeten. Er werd mij door een honden gedragsdeskundige gezegd dat ik dit niet moest doen. Ik moet eerlijk toegeven dat hij er ook alleen maar kwader van werd. Zij kon mij wel advies geven maar dan moest zij het gedrag van Balou bij mij thuis komen bestuderen, hier hangt een behoorlijk prijskaartje aan.

Balou heeft de helft van de kamer tot zijn beschikking en Mowgli de ander helft ze kunnen over een hekje elkaar zien en aanraken. Balou kan zijn bench in en uit wanneer hij wil, eerder had hij wel verplichte rustmomenten. Maar ik heb hier een einde aan gemaakt omdat er forumleden waren die hem wel lang op een dag in de bench vonden zitten, ik was het eigenlijk wel met ze eens. Wel sluit ik hem op wanneer ik hem even niet in de gaten kan houden.

Van Mowgli de BS/DH zal ik dit gedrag inderdaad niet hebben geaccepteerd, gelukkig heeft zij of een van mijn andere pups dit gedrag nooit vertoond.

Ik wist dat er een koppie op deze hondjes zit, maar Balou heeft wel een heel eigen willetje. Bij een koppie had ik ook niet aan bijten gedacht, meer aan niet luisteren en zijn eigen weg volgen. Dit doet hij ook, en hij laat zich er ook moeilijk van afbrengen. Net als het oppakken, dit is met een klein hondje soms nodig of hij het nu wil of niet. Wel ga ik hem zeggen wanneer ik hem optil, misschien word het er makelijker van. Hij komt er ook gelijk aan als ik zeg dat we uit gaan, hij weet dan wat hem te wachten staat. Misschien dat ik het kan combineren, tillen/iets leuks doen.
Ik kan hem gewoon zijn eten en botjes afpakken. Het ging om een dode stinkende naaktslak, die wel dood heeft kunnen gaan aan slakkenkorrels. Het was dus belangrijk dat hij dit los liet. Mowgli spuugt het zelfs uit als ik dit wil, wel niet van harte maar toch. Balou vind slakken zo wie zo interessant, of er nu een huisje op zit of niet.

Het is fijn om te lezen dat ik wel degelijk iets aan zijn gedrag kan doen. Dat de fout uiteindelijk bij mij zelf ligt, dat ik hem te lang de vrije teugel heb gegeven. Ik zal hem grenzen gaan aangeven en niet langer accepteren dat hij in mijn vingers bijt.

Helaas mag hij nog niet naar de puppycursus, hij moet dan al zijn entingen hebben gehad. Pas over vier weken mag hij waarschijnlijk zijn tweede.

Ik had beter neer kunnen zetten, Balou begint een probleem voor mij te worden. Want zo was het op dat moment. Zeker nadat hij zijn tandjes weer eens venijnig in mijn vingers had gezet. Afleiden/negeren was het advies, maar wat als dit niet werkt? Ik wist het gewoon even niet meer en vroeg mij af, wat moet het wel niet worden als hij volwassen is?

Het belangrijkste voor mij is dat Balou leert dat er niet word geaccepteerd dat hij bijt, geen ander maar ook mij zelf niet. Ik zal hem dit dus af moeten leren en duidelijk maken dat ik de baas ben en niet hij, zoals hij nu lijkt te denken. Dit is iets wat ik hem toch zelf moet gaan duidelijk maken, met hulp van de tips die ik hier gekregen heb.

Ik speel met Balou buiten en binnen met een bal, maar laat hem ook lekker zijn eigen gang gaan en uitrennen. Hij heeft ook een bal waar brokjes in kunnen, die vind hij geweldig. Van trekspelletjes word hij vervelend en gaat grommen, maar hij blijkt zoekspelletjes helemaal geweldig te vinden, bedank voor de tip!

Mijn bordeauxdog, DH/BS en kleine keffertjes gaven geen problemen, Balou het handje vol hond zou eigenlijk een eitje moeten zijn.
Afbeelding Afbeelding
Afbeelding.
Semper Fidelis, Coco, Gipsy, Gizmo en Mowgli.
Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Maeve »

Gewoon een pittig pupje :wink: Inderdaad ook af en toe gewoon op zn plek zetten en heel consequent opvoeden! Bijten mag niet maar probeer hem ook anders uit bepaalde situaties te halen, als het kan de confrontatie niet aangaan maar proberen het anders op te lossen (ergens naartoe lokken op positieve manier, afleiden met een koekje/speeltje). Hier krijg je je handen vol aan :mrgreen: Maar ik lees geen raar gedrag eigenlijk.

Oh en ondanks dat hij niet volledig geënt is zou ik hem toch bij andere honden laten hoor. Wel gecontroleerd natuurlijk, ook omdat het maar een klein pupje is, maar hij is pas volledig geënt met 12 weken en dan heb je ook een belangrijk deel van de socialisatieperiode gemist.
Gebruikersavatar
Antonetta
Zeer actief
Berichten: 4912
Lid geworden op: 20 okt 2009 12:06
Mijn ras(sen): Ik heb een kruising chihuahua x pinscher en een kruising shih tzu x chihuahua.
Aantal honden: 2

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Antonetta »

Ik houd Balou bij andere honden weg voor zijn eigen bescherming, hij is inmiddels twaalf weken maar heeft alleen zijn enting bij de fokker gehad. Hij is net klaar met een antibiotica kuur en ik zie zijn urine productie op de KVV die mij is aangeraden, achteruit gaan. Hier doelde ik eigenlijk op met probleem pup, hij is een zorgen hondje, zowel lichamelijk als zijn gedrag. Ik heb overleg over een 1 op 1 training, maar ik weet niet of dit wel noodzakelijk is voor Balou. De puppy cursus en het contact met de andere pups lijkt mij belangrijker voor hem. Hij heeft niet zoveel met andere honden, die zijn hem veel te groot. Behalve Mowgli, die vind hij te gek.
Afbeelding
Je kunt wel denken dat alles van jou is, mooi niet, deze is van mij.
Afbeelding.
Semper Fidelis, Coco, Gipsy, Gizmo en Mowgli.
bouvierpoedel
Zeer actief
Berichten: 51968
Lid geworden op: 08 dec 2009 06:32
Mijn ras(sen): Bouviers en grote poedels.

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door bouvierpoedel »

Antonetta schreef:Ik houd Balou bij andere honden weg voor zijn eigen bescherming, hij is inmiddels twaalf weken maar heeft alleen zijn enting bij de fokker gehad. Hij is net klaar met een antibiotica kuur en ik zie zijn urine productie op de KVV die mij is aangeraden, achteruit gaan. Hier doelde ik eigenlijk op met probleem pup, hij is een zorgen hondje, zowel lichamelijk als zijn gedrag. Ik heb overleg over een 1 op 1 training, maar ik weet niet of dit wel noodzakelijk is voor Balou. De puppy cursus en het contact met de andere pups lijkt mij belangrijker voor hem. Hij heeft niet zoveel met andere honden, die zijn hem veel te groot. Behalve Mowgli, die vind hij te gek.
Afbeelding
Je kunt wel denken dat alles van jou is, mooi niet, deze is van mij.
Waarom heb je hem bij je eigen hond eigenlijk aan de riem zitten.?
Wat je zegt ben je zelfffff :lekkerpuh:
Sanner
Zeer actief
Berichten: 5570
Lid geworden op: 14 aug 2010 18:08

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Sanner »

Ik denk dat een op een training een goed idee is. Zo leer jij namelijk hoe je met zijn gedrag om moet gaan. Socialiseren kan ook buiten de cursus om natuurlijk, socialiseren doe je overal en altijd.
Gebruikersavatar
Antonetta
Zeer actief
Berichten: 4912
Lid geworden op: 20 okt 2009 12:06
Mijn ras(sen): Ik heb een kruising chihuahua x pinscher en een kruising shih tzu x chihuahua.
Aantal honden: 2

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Antonetta »

Hij zit aan het riempje omdat hij en Mowgli nog niet echt samen zijn geweest. Nou ja, heel af en toe eventjes wanneer hij een gaatje in mijn vesting had weten te vinden. Mowgli is bij hem net zelf weer een jonge hond en word heel druk, ik ben bang dat ze uitbundig boven op hem springt. Dit is niet ongegrond, dit gebeurde ook wel eens met Gizmo mijn overleden cairn, ik wil dus eigenlijk wachten tot hij wat groter is, hij is nu echt een muis.
Afbeelding
Afbeelding.
Semper Fidelis, Coco, Gipsy, Gizmo en Mowgli.
Gebruikersavatar
ladybird
Zeer actief
Berichten: 8265
Lid geworden op: 20 mar 2003 20:02
Mijn ras(sen): Geen, ik hou niet van honden.
Contacteer:

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door ladybird »

Gewoon grote hond aanleren dat hij normaal moet doen bij je pup. Als pup volwassen is, heeft hij nog een 'breekbaar' formaatje, dus wat schiet je ermee op om ze uit elkaar te houden? Je grote hond gewoon structureel verbieden om als een debiel met pup te spelen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
kipo
Zeer actief
Berichten: 8556
Lid geworden op: 09 jul 2011 23:08

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door kipo »

bouvierpoedel schreef:
kipo schreef:Volgens mij heeft zo'n hondje behoefte aan rust en regelmaat, een strakke dagindeling met een paar verplichte rustmomenten, zodat hij 's avonds niet overprikkeld en moe is. Verder gebeuren er dingen omdat IK dat wil, niet omdat hij dat wil, oppakken doe ik als ik wil, niet als hij mij laat weten dat ik dat moet doen, net als spelen, dat is afgelopen als ik het zeg. Mij bijten, echt boos bijten, accepteer ik niet, absoluut niet! Waarschijnlijk heeft 'ie dan al een correctie te pakken, voordat ik heb kunnen nadenken wat te doen. Mocht ik wel tijd hebben om na te denken, zet ik hem waarschijnlijk met een luid en duidelijk 'nee' of 'foei' apart.
Hier krijgen ze nooit hun verplichte rustmomentjes ,die pakken ze zelf en rara ik ben nog nooit in mijn handen gegrepen of uitgehaald naar mijn gezicht.
Ik geloof dat een hond dat instinctief ook wel weet wat hij kan flikken en bij wie.
Mijn honden hebben ook nooit verplicht rust gehad en ze hebben mij ook nooit gebeten, maar die heb ik ook nooit overprikkeld gezien. Bij dit hondje heb ik het idee dat dat wel meespeelt in zijn gedrag en dan zou ik dat wel proberen. Het geeft meteen ook duidelijkheid en wat grenzen voor dit meneertje en daar wordt 'ie ook niet slechter van. :wink:
Ik zie jou als iemand die heel instinctief met de honden omgaat en ook geen ene flikker te schaften heeft met 'modern opvoedingsgeneuzel' (ik stel me zo voor dat jij dat zo zou kunnen noemen :engel: ), bovendien verschaft jouw roedel ook een heleboel duidelijkheid aan jong grut.
bouvierpoedel
Zeer actief
Berichten: 51968
Lid geworden op: 08 dec 2009 06:32
Mijn ras(sen): Bouviers en grote poedels.

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door bouvierpoedel »

kipo schreef:
bouvierpoedel schreef:
kipo schreef:Volgens mij heeft zo'n hondje behoefte aan rust en regelmaat, een strakke dagindeling met een paar verplichte rustmomenten, zodat hij 's avonds niet overprikkeld en moe is. Verder gebeuren er dingen omdat IK dat wil, niet omdat hij dat wil, oppakken doe ik als ik wil, niet als hij mij laat weten dat ik dat moet doen, net als spelen, dat is afgelopen als ik het zeg. Mij bijten, echt boos bijten, accepteer ik niet, absoluut niet! Waarschijnlijk heeft 'ie dan al een correctie te pakken, voordat ik heb kunnen nadenken wat te doen. Mocht ik wel tijd hebben om na te denken, zet ik hem waarschijnlijk met een luid en duidelijk 'nee' of 'foei' apart.
Hier krijgen ze nooit hun verplichte rustmomentjes ,die pakken ze zelf en rara ik ben nog nooit in mijn handen gegrepen of uitgehaald naar mijn gezicht.
Ik geloof dat een hond dat instinctief ook wel weet wat hij kan flikken en bij wie.
Mijn honden hebben ook nooit verplicht rust gehad en ze hebben mij ook nooit gebeten, maar die heb ik ook nooit overprikkeld gezien. Bij dit hondje heb ik het idee dat dat wel meespeelt in zijn gedrag en dan zou ik dat wel proberen. Het geeft meteen ook duidelijkheid en wat grenzen voor dit meneertje en daar wordt 'ie ook niet slechter van. :wink:
Ik zie jou als iemand die heel instinctief met de honden omgaat en ook geen ene flikker te schaften heeft met 'modern opvoedingsgeneuzel' (ik stel me zo voor dat jij dat zo zou kunnen noemen :engel: ), bovendien verschaft jouw roedel ook een heleboel duidelijkheid aan jong grut.
:W:
Wat je zegt ben je zelfffff :lekkerpuh:
Gebruikersavatar
M@scha
Zeer actief
Berichten: 40674
Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
Mijn ras(sen): Labraque
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door M@scha »

he kip, als je hond eerder wil stoppen met spelen dan jij, dwing je hem dan te spelen zodat jij het spel kunt beëindigen of hoe doe je dat?
Afbeelding
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

Antonetta schreef:Hij zit aan het riempje omdat hij en Mowgli nog niet echt samen zijn geweest. Nou ja, heel af en toe eventjes wanneer hij een gaatje in mijn vesting had weten te vinden. Mowgli is bij hem net zelf weer een jonge hond en word heel druk, ik ben bang dat ze uitbundig boven op hem springt. Dit is niet ongegrond, dit gebeurde ook wel eens met Gizmo mijn overleden cairn, ik wil dus eigenlijk wachten tot hij wat groter is, hij is nu echt een muis.
Afbeelding
sorry hoor, maar het blijft een muis, in verhouding met je andere hond - wat Lady bird zegt, gewoon leren en afremmen.
t is nu ook niet een combi dit ik persoonlijk zou ambiëren, gewoon van wegen het maat verschil, maar nu je het dan toch zo hebt, leer het ze maar. :wink:
de rust komt er wel in, maar ze kunnen maar beter nu een band op bouwen en misschien kan je andere hond nog helpen met opvoeden straks :ok:
Gebruikersavatar
Kipper
Zeer actief
Berichten: 575
Lid geworden op: 31 mei 2012 10:13
Mijn ras(sen): dwerg-pincher, australian cattle-dog, border collie x australian cattle-dog en een mechelse herder
Aantal honden: 4

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Kipper »

Ik heb mijn cattle dog ook moeten leren te spelen met mijn kleine pincher, heb hem af gelegd, erbij gebleven en alleen laten spelen onder toezicht en als hij bleef liggen.Uiteindelijk zag ik dat het wel goed zat, die kleine is supersnel en krijst alles bij elkaar als hij haar per ongeluk pijn deed, nu gaat het super!
Vorige week waren hier 5 pups op visite en zag ik hem ook gaan liggen om die kleintjes uit te dagen om met hem te spelen!
Gebruikersavatar
kipo
Zeer actief
Berichten: 8556
Lid geworden op: 09 jul 2011 23:08

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door kipo »

massam schreef:he kip, als je hond eerder wil stoppen met spelen dan jij, dwing je hem dan te spelen zodat jij het spel kunt beëindigen of hoe doe je dat?
Moi? :F:
Als ik een hondje zou hebben dat overduidelijk over zijn en mijn grenzen heen gaat, dan breek ik het spel af voordat hij er genoeg van heeft, eventueel (lees; waarschijnlijk) door het speeltje weg te leggen en hem een kluifje oid te geven. Maar als ik eens een keertje te lang doorgegaan ben, dan is dat mijn schuld en dan is dat jammer, maar helaas. Mijn hondje hoeft niet tegen zijn zin door te spelen, daar zie ik geen enkel positief punt in voor zijn opvoeding en nog minder voor de band tussen hem en mij. :wink:
Bmamavan2
Zeer actief
Berichten: 1006
Lid geworden op: 27 jul 2010 15:07
Mijn ras(sen): Labradormix
Aantal honden: 1

Re: Typisch chihuahua/pincher gedrag of toch iets anders?

Ongelezen bericht door Bmamavan2 »

Niet rasgebonden? Ik zou het bijna betwijfelen want hemel ik heb al heel wat opvangpuppies in huis gehad van x maltezers tot cane corsos. En tuurlijk de een was pittiger of juist meegaander dan de ander.
Maar ik kreeg gisteren dus een puppy (weekje of 10 denk ik)in de opvang die een kruising tussen een dwergpincer-chihuahua lijkt te zijn (heel misschien jack russel maar ik denk het niet).
Maar dat is is een fel ding!
Met name 's nachts hyperactief?
Piepen, janken als hij alleen moet zijn.
Springen, happen en grommen voor aandacht.
En zelfs tegen mijn eigen hond, die toch echt geen kleinte is, loopt hij te keffen, grommen en happen.
En nee dat is niet alleen maar leuk speels puppygedrag!
Nu heeft hij bij mij pech want ik voedt hem net zo op als elke andere hond.
Dus laten piepen, janken. Niet ingaan op gebedel. Foei zeggen en hem afleiden als hij iets doet dat niet mag. En ik duw hem opzij als hij te ver gaat met uitdagen en happen.
Mijn eigen hond laat veel over zich heen gaan en corrigeert af en toe ook (op een zachte manier). Daar leert hij dus ook van dat hij niet te ver kan gaan.
Beter dat hij het nu leert dan dat het straks een vervelend, poten happend keffertje wordt. Dan hoeft hij maar de verkeerde te treffen!
Ach ja ik probeer nu de basis te leggen en zal ook de nieuwe baasjes op het hart drukken hem als hond en niet als speelgoed op te voeden :)
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Gedrag en opvoeding”